Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

19.05.2017
23. mezinárodní knižní veletrh a literární festival v pražských Holešovicích je pro vášnivé čtenáře místo přímo předurčené. Takže i pro naši Kočičí akademie a Literárně filmový kroužek.
Ani brzké vstávání na ranní vlak směr Praha nás neodradilo od návštěvy knižního veletrhu Svět knihy. Abychom si Prahu také trochu užili, vystoupili jsme z vlaku už na Podbabě, prošli se Dejvicemi a pak metrem do Holešovic. Na veletrhu jsme si dali rozchod a naplánovali si sraz na určeném místě v pravé poledne. Asi po půl hodině jsme se všichni setkali ve stánku Albatros, kde byl 11. díl knižního hitu Deník malého Poseroutky, který vyšel teprve před třemi dny! Volba většiny účastníků byla jasná! V poledne jsme se sešli a shodli se, že potřebujeme ještě více času na lov knih, no nejen knih, své stánky na veletrhu měli také deskové hry (Mindok, Albi, ..).

Proběhlo také focení s Lindou Rybovou, která zde představovala knihu Vaříme podle herbáře. Každý účastník si přišel na své, jak již koupí zmíněného Poseroutky, knihou Fantastická zvířata, Sirotčincem slečny Peregrinové, románem pro milovnice koní, či fantasy. Některé děti také nakoupily knihy pro své blízké. Po několikahodinovém literárním maratonu jsme zašli na oběd do "mekáče". Jelikož bylo krásné počasí, využili jsme park ke čtení knih (a někteří i na milovaný parkour).

Plánovaný odjezd jsme si posunuli o další dvě hodiny a užívali si hlavní město až do pozdních odpoledních hodin. Zpáteční cesta vlakem byla s novou knihou pro všechny účastníky příjemná.

PS: Myslím, že můžu i za Jáju Mejstříkovou dodat, že to byla naše nejpodařenější akce, sešla se báječná parta dětí, se kterými byla neskutečná sranda. Zároveň nás potěšil pohled na ty naše čtenáře, co sedí v parku s knihou… Moc děkujeme všem a slibujeme, že pro tuhle partičku opět něco připravíme!

Lucka Syrovátková
 

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk