Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Jr. NBA a první ostrý turnaj


03.11.2016
Děti ve věku 10 – 11 let dostaly jedinečnou příležitost alespoň na jednu sezónu zažít pocity těch nejlepších basketbalových hráčů klubů NBA. V České republice se totiž spustil projekt, který tento zážitek dětem umožní. A i naše BAŠ má v tomto projektu svá želízka v ohni. Varnsdorfská škola ZŠ Seifertova je totiž týmem složeným převážně z řad hráček a hráčů BAŠ.
Basketbalový turnaj kopíruje herní systém NBA. Každý basketbalový tým, který zastupuje jednu z 30 zúčastněných škol, dostal na základě draftu přidělený jeden z týmů NBA, v jehož barvách budou děti nastupovat v rámci soutěže. Tým ze ZŠ Seifertova bude působit v Západní konferenci Divize A – Severní Čechy pod hlavičkou týmu Oklahoma City Thunder.
Náš první turnaj se odehrál 19. 10. v Litoměřicích, kde jsme měřili síly s týmy Denver Nuggets (ZŠ Roudnice), Portland Trial Blazers (ZŠ Litoměřice), Utah Jazz (ZŠ Jablonec nad Nisou) a Minnesota Timberwolves (ZŠ Komenského Děčín). V Litoměřicích panovala nádherná atmosféra a rozhodně se bylo na co koukat. Bodových hodů jsme se mohli dočkat téměř ve všech zápasech. Řádil především Denver Nuggets, který po prvním kole vede tabulku bez jediné porážky. Nám naopak první kolo příliš nevyšlo, a proto se s opačným skóre, 3 prohry, musíme spokojit s místem posledním. Ovšem je třeba vyzdvihnout nominaci na cenu MVP pro jednoho z našich hráčů, Vojtěcha Jelínka.
Druhé kolo ale hostí ZŠ Seifertova doma ve Varnsdorfu 7. listopadu, kde bude chtít vybojovat své první vítězství a zamíchat tabulkou.
Více informací získáte na webu: http://www.jrnbaleague.cz/
Schrödingerův institut spolupracuje na tomto projektu se ZŠ Seifertova a oddílem basketbalu TJ Slovan Varnsdorf.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk