Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Jak vlastně bylo v Bradavicích


22.08.2016
Někteří možná ještě vůbec nevíte (ano, sem patří omluva, že článek vychází až teď), že 40 dětí z výběžku vyjelo hned po vysvědčení na pobytový tábor, spíše tedy letní školu „Vy víte s kým!“. Ti, kteří znají příběhy J.K.Rowlingové o mladíkovi Harry Potterovi, již tuší, že jsme 30. 6. odjeli z nástupiště 9¾ do Bradavic.
Takové studium v Bradavicích není nic jednoduchého. Celých 10 dní letní školy měli studenti opravdu nabitý program. Od rána do večera na ně čekaly nejrůznější situace a aktivity, kterými všichni museli projít; přijít na to kde se něco děje, rozlousknout zápletku, zachránit ohrožené, zneškodnit nebezpečné. Oddechnout jsme si všichni mohli jen hodinku po O a po véče, nepřeháním, přesto pro profesory (vedoucí) často to volno ani nebylo, neb byla potřeba připravovat aktivity následující, ale lhala bych, kdybych řekla, že nejsme rádi v zápřahu.

Kdybychom měli vypisovat, co vše jsme společně prožili, bylo by to skoro na samotnou knihu, proto alespoň zkráceně: Moudrý klobouk nás rozdělil do kolejí, ve kterých jsme po zbytek letní školy spolupracovali; podle mapy našli a poté zneškodnili Kámen mudrců, aby se nedostal do nesprávných rukou, z kouzelných ingrediencí tvořili Mnoholičný lektvar pro přehlídku přeměn, kdy se zástupce koleje měl převtělit do někoho z vedoucích (tato přehlídka byla naprosto perfektní), Baziliščím zubem jsme ničili společně kouzelný a nebezpečný deník Toma Raddlea, zúčastnili se fyzicko-logicko-vědomostního-trpělivostního Turnaje tří kouzelníků, soutěžili proti ostatním kolejím ve Famfrpálu, a také jsme se samozřejmě učili kouzlit.

Celá škola dohromady, tedy zmiňované koleje, samozřejmě musela spolupracovat, abychom vystopovali zraněného kouzelného jednorožce a předešli dalším smrtím, abychom dokázali zahnat trolla, jež nám ukradl všechny sladkosti. Také jsme hromadně vyrazili na výlety po okolí Bradavic, pěší nebo dokonce lezecké – via ferrata. Zachránili jsme přítele Siriuse Blacka ze svár mozkomorů, kteří ho drželi spoutaného v nočním lese, zbavili jsme se otravné a nepřátelské profesorky Umbridgeové - která do Bradavic přijela prudit - tím, že jsme ji polili hektolitry vody, všichni jsme si moc užili společenský ples, kde DJ profesor Snape (Smrčoun) pouštěl písničky na přání. Ale nejdůležitější je, že jsme našli všechny viteály, potřebné pro zničení černokněžníka Voldemorta, a také jsme ho zničili! Kouzelnický, ale i mudlovský svět, díky nám již není ohrožován temnými silami tak velkého rozměru, jako byly ty Voldemortovy.

Mimo toto všechno, jsme ještě rozděleni podle věku stíhali spoustu aktivit jako nízké lanové překážky, které jsme připravili, naučili jsme se rozluštit a vysílat Morseovu abecedu, tvořili jsme kouzelné hůlky, vyráběli papkoule pro obranu a hráli proti sobě fyzicky a strategicky, náročné hry. Vyprávět bych mohla do nekonečna.

Za všechny vedoucí a zdravotníka, jež byl velkou oporou nejen po medicínské stránce, si troufám tvrdit, že jsme si tábor skutečně užili, nesetkali jsme se s žádným zásadním problémem, nikdo nebyl vážně zraněn, děti byly skvělé, moc nás vše s nimi bavilo, také se nám po nich pěkně stýská, ale už se těšíme a začínáme připravovat na příští léto! Doufáme, že ohlasy dětí byly podobně kladné a nadšené.

Za celý kouzelnický pedagogický sbor Monča

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk