Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Jak je to s Dětskou konferencí 2020?


18.04.2020
„Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.“
- Dalajláma


Letošní ročník Dětské konference „Šluknovský výběžek – mám ho rád“ se vzhledem k nařízení MŠMT č.j. 11703/2020-1 neuskuteční.
Chceme požádat všechny žáky a studenty, kteří i v době, kdy se vzdělávají doma, chtějí na sobě pracovat, rozvíjet své vědomosti a dovednosti a obohacovat i ostatní, aby zůstali aktivní a zasílali nám své příspěvky, které uveřejníme na webových stránkách Dětské konference.

Příspěvky budeme třídit do tří oblastí, které jsou alternativami konferenčních sekcí, na které jste byli zvyklí z minulých ročníků (Můj život ve Šluknovském výběžku, Lidé ve Šluknovském výběžku, Šluknovský výběžek mýma očima):
  1. Můj život v době karantény - podělte se s ostatními o své zkušenosti, co vám pomáhá zvládat situaci, kdy nemůžete dělat to, na co jste zvyklí. Můžete nám o tom psát, kreslit, fotit, či jinak zpracovat odpověď na tuto otázku, která je složitá i pro dospělé. Velmi oceníme i příspěvky, které pomůžou někomu jinému při zvládání učební látky – prezentace, návody apod.
  2. Karanténa mýma očima – jsme zvědaví, jestli si dokážete v době, která je náročná na organizaci vlastních povinností vnímat, jak tuto situaci zvládají lidem kolem vás, ať vaši nejbližší, lidé v sousedství, vaši učitelé. Především oni budou rádi, když jim dáte podněty a ocenění.
  3. Lidé v době karantény - možná si někteří z vás našli čas na pomoc někomu jinému. Třeba jste „jen“ zvedli telefon a zeptali se, jak se mu daří. Napište nám o tom.
Budeme se těšit na tuto formu komunikace s vámi a ještě více na osobní setkání, až to bude možné.

Své příspěvky posílejte na e-mailovou adresu: jana.vesela@sinstitut.cz

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk