Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Hudební soutěž Sedmihlásek z výběžku


07.12.2019
V listopadu 2019 proběhl 3. ročník hudební soutěže sedmihlásek z výběžku. Tato soutěž dostala zcela novou tvář a díky účasti Jazz bandu na soutěži Folky Tonk, poznání se s pořadateli, jsme se rozhodli, že soutěž nebude již oblastní záležitostí, ale bude mít pokračování celorepublikové. Z oblastního finále tak mladí umělci mají možnost postoupit přímo do finále celorepublikové soutěže Folky Tonk, která se koná v Praze v Divadle Mezi Ploty.
Městská kola proběhla na těchto místech:

Varnsdorf
Toto kolo se konalo 13. listopadu a v žánru akustický jazz se přihlásil jeden žák.

Šluknov
Na Šluknovském zámku vystoupilo celkem šest kapel. Z toho čtyři fungují pod Schrodingerovým institutem. Konkrétně to jsou kapely Jazz band Erwina Schrödingera, Flegmatix, Pithagorejské koma a Sedmihlásek z výběžku. Dále vystoupily dvě kapely ze základní školy Česká Kamenice - Zušáci a Hraje to! Celkem se tohoto kola zúčastnilo přes čtyřicet účastníků.

Rumburk
V Rumburku soutěž proběhla 23. listopadu v Tančírně Balahala. Zúčastnilo se celkem devět soutěžních kapel, osm z nich pocházelo z Děčína. Celkem dorazilo 26 žáků.

Finále
Finále se konalo 30. listopadu 2019 v Rumburku. V Tančírně Balahala poměřilo své hudební nadání celkem 70 mladých hudebníků z výběžku, České Kamenice, Děčína nebo Roudnice nad Labem. Představilo se celkem devět hudebních souborů a jeden písničkář - sólista. Zahráli nám Zušáci, Sedmihlásek z výběžku, An Teallach, Flegmatix, Hraje to!, Jazz band Erwina Schrödingera, Pithagorejské koma, Ambiem, Blue and White a Kuba Pacovský. Kapely byly různých žánrů a nástrojových obsazení. Finále navštívil také Radek Zázvůrek, hlavní organizátor Folky Tonku. Ten ocenil především hudební úroveň všech vystupujících. Celou akci moderoval Miroslav Brabnik a v porotě zasedli Bc. Gabriela Doušová (ředitelka Schrodingerova institutu), Mgr. Jan Šišulák (zástupce ředitele Schrodingerova institutu), Bc. René Habich (gestoru Hudební akademie Šluknovska), Bc. Ivan Paisrt (tutor Hudební akademie Šluknovska), Mgr. Blanka Jíravová a Jakub Rattay. Do celorepublikového kola postoupilo celkem 8 soutěžících a my jim tímto gratulujeme.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk