Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Hlášení z Léta s kočkou


05.08.2015
Jsme přesně v polovině prázdnin a my se vám hlásíme z našich příměstských táborů Léto s kočkou. Tedy se psem.
Schrödingerův institut (...s kočkou) už třetím rokem pořádá příměstské tábory, které jsou, troufáme si říct, velmi oblíbené. Jejich hlavní tváří jsou pančelky a pančitel společně s Brettem (...se psem) a myslím, že i díky nim se tyto tábory pozitivní šeptandou šíří. 

Za uplynulé čtyři týdny jsme s dětmi prožili mnohé. Snažili jsme se o pestrý program, i když někdy jsme se opakování nevyhnuli. Navštívili jsme tak například Štolu sv. Jana Evangelisty, Jedlovou, vyhlídky v Kyjově, Dům Českého Švýcarska, Ještěd, Hopsárium v Děčíně a nebo třeba zámek ve Šluknově. Děti se předvedly jako schopní badatelé, když neznámému G.J.B. obstaraly všechny léčivé předměty k vyléčení jedné záhadné osoby. V jiném, olympijském, týdnu zase předvedly, že se v nich ukrývají samé sportovní talenty a ještě o nich jednou uslyšíme! No a ti, kteří využili naši nabídku a přespali s námi buď "na klášteře" nebo ve Šluknově, projevili i dostatek odvahy!

Chtěli bychom moc poděkovat lidem, bez kterých by tábory buď vůbec nemohly fungovat a nebo bez kterých by to "nebylo ono". Určitě musíme zmínit naši skvělou spolupráci s Adrenalin Parkem Jedlová a s panem Maškem, kterého jsme ani jeden týden nenechali odpočinout. Protože děti svážíme autobusy a nebo vlaky, nešlo by to také bez ochotných a milých řidičů a průvodčích, kteří přimhouří oko nad ledasčím. Děkujeme manželům Podzimkovým za ukázku betlémů a degustaci třešní, Rudovi Markovi za možnost střelby ze vzduchovky a ČČK Šluknov za spolupráci a možnost slaňování. Pochvalu a poděkování (od nás i dětí) zaslouží i paní kuchařky z Domova důchodců Srdce v dlaních, které nám vaří samé výborné obědy. No a největší poděkování patří městu Jiříkov, které nám laskavě zapůjčilo prostory, které děti nazývají "základnou". 

I když se snažíme být co nejvíce úplně mimo "základnu" a nebo alespoň chodit na výlety po okolí, stále jsme trnem v oku některým lidem, kteří tvrdí, že s námi pravidelně mají problémy a čekají na sebemenší podnět, aby nám mohli ztížit naši práci. Bohužel nechápeme, co je k tomu vede, ale rozhodně jim přejeme, aby jejich dětem nikdo nikdy letní radovánky nekazil, protože víme, jak je to nepříjemné. 

Ale dost už špatného. Teď zbývá už jen dodat, že se moc těšíme na další tři týdny, které nás ještě společně čekají! Doufáme, že co do pestrosti programu budou minimálně stejné a počasí nám bude přát. Třeba i k dalším vodním dobrodružstvím u dětmi oblíbeného Racka, jehož vody snad ještě budeme moci brázdit našimi pirátskými čluny. 110 dětem děkujeme za to, že s námi v červenci byly a všem jejich rodičům za pochopení a důvěru. 

PS: S dětskými svačinkami jsme zatím nadmíru spokojeni, a tak doufáme, že podobné budou děti nosit i po zbylé tři týdny! :-D

Nejbližší akce

Další dny
Paní Mandalová 03.12.2023 Výtvarný ateliér, Třída 9. května 1386, Rumburk
Turnaj severské ligy deskových her - Bobří banda 09.12.2023 Klubovna Varnsdorf

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk