Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

21.08.2020
…Lesy se rozléhá neustálé vytí, mezi vesničany se šíří strach. Hvozdy se plíží jedno chlupaté stvoření za druhým. Kletba, která přetrvává staletí. Francie, 1764. Obyvatele Gévaudanu děsí neznámá bestie, která loví a zabíjí muže, ženy i děti. Hrůza, ze které se člověku ježí vlasy a jdou na něho mdloby. Král veřejně vypisuje na hlavu netvora vysokou odměnu. Honba za přízrakem Gévaudanu začíná...
 
TZ Větrník – Na letním dětském stanovém táboře Schrödingerova institutu nedaleko České Skalice od 1. do 15. srpna trávilo část prázdnin 41 dětí ve věku od 6 do 16 let. Letošní celotáborová hra vycházela z francouzské legendy o Gévaudanské bestii. Společně s Jeho Výsostí králem Ludvíkem XV., královským lovčím Antoanem, lovcem vlků Josém, řeholnicí Gebhrůtou, Marií Valetovou a Janou Bouletovou jsme se pokoušeli uštvat bestii a zachránit tak prostý francouzský lid.

Stejně jako v loňském roce byly do programu zařazeny zajímavé hry a soutěže, rozdělené do mezioddílových, turnajových a individuálních klání. Velkému zájmu se tradičně těšily etapové hry, kterým předcházely divadelní scénky sehrané vedoucími v působivých dobových kostýmech. K nejoblíbenějším se zařadily např. Mont Mouchet, Gebhrůtin růženec, Ve vlčí noře, Spadla klec a Mrtvý vlk, dobrý vlk. Hra, kdy jednotlivé lovecké oddíly musely v okolních hvozdech pátrat po stříbrných dolech, ze vzácného nerostu odlít kule a výstřelem z muškety porazit bestii z legendy.

Rovněž s velkým úspěchem pokračujeme v bobrování – lovu bobříků. Děti si tak mohly osvojit znalosti a dovednosti z mnoha oborů – atlet, botanika, dendrologie, ohně, orientace, střelec, uzlování, zoologie, zdravověda a mnoha dalších. Kritéria pro splnění jednotlivých zkoušek byla nastavena dosti vysoko, takže úspěšní jedinci s odznáčky platili za těžké borce.

Myslím, že si tábor všichni dostatečně užili a příjemně tak strávili s přáteli a kamarády čtvrtinu letních prázdnin. Rád bych touto cestou ještě poděkoval všem, kteří nám s čímkoliv pomohli, ať s organizací a chodem tábora přímo na místě, sponzorskými dary či nemalými přípravami ještě před prázdninami.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk