Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

19.04.2020
Vážení rodiče a přátelé Schrödingerova institutu s velkou netrpělivostí sledujeme situaci s uvolňováním opatření v nouzovém stavu, s nimiž souvisí i spuštění aktivit Schrödingerova institutu.
V tuto chvíli jsou však vyjádření vlády ČR natolik nejednoznačná, že vám nemůžeme poskytnout žádné konkrétní informace ani o našich volnočasových aktivitách, ani o konání letních táborů.

V médiích zatím zazněla jen úvaha o tom, že by se letní tábory mohly konat již v srpnu, zároveň se ozývají jiné hlasy, že již možná v červenci. Bohužel, závaznou informaci o konání těchto aktivit nám dosud nepodala ani Vláda ČR, ani ministerstvo školství nebo zdravotnictví. Proto nemůžeme nic plánovat a ani vám s určitostí říci, jak máte postupovat ohledně přihlašování a plateb letních táborů pro Vaše děti.Všichni pedagogové Schrödingerova institutu mají tyto akce již připravené do posledního detailu, ať jde o ubytování, stravování, dopravu, program letního tábora, personální zajištění, atd. Pokud dostaneme od představitelů státu pokyn během dubna, že můžeme akce uspořádat již v červenci, tak naplánované akce uspořádáme v daných termínech.

Pokud by k povolení táborů došlo až v květnu, budeme muset některé akce buď přesunout na jiný termín, nebo zrušit, protože řada ubytovatelů nabídne zamluvené termíny jiným zájemcům. Důležité je také, jestli vláda povolí provoz kempů a ubytování pod stany. Na tomto rozhodnutí závisí, jestli se budou konat cyklistické či turistické putovní tábory.

Dnes jsem kontaktovala Českou biskupskou konferenci, která zastřešuje církevní školství, kam spadá i Schrödingerův institut, s žádostí, aby se představitelé našeho státu co nejrychleji a nejpřesněji vyjádřili k dané problematice letních táborů, ale i k budoucí existenci středisek volného času, kterým díky zastavení činnosti hrozí zánik. Na základě tohoto podnětu bude ČBK jednat začátkem týdne s ministerstvem školství o dalším postupu. Věřme, že tato jednání budou příznivá a že výstupy z nich budou co nejrychlejší.

Vážení rodiče a naši milí Schrödingeráci, velcí i malí, prosíme vás o trpělivost a vaši podporu. Celá situace je velmi komplikovaná a zmatečná a ani my nevíme, co bude dál a proto ani my vám nemůžeme odpovědět na vaše četné dotazy.Jakmile budeme vědět, že můžeme tábory spustit a kdy, uděláme to co nejdříve. 

Prosím, sledujte náš web a facebook, zde budeme průběžně zveřejňovat nejnovější informace. Stejně tak organizátoři táborů, u nichž máte pobyty buď zamluvené, nebo zaplacené, vás budou kontaktovat buď emailem, nebo telefonicky. Moc děkujeme za pochopení, za vaši přízeň i vaši trpělivost.

Držme si palce, držte nám palce, ať už jsme zase brzo spolu.


Bc. Gabriela Doušová
ředitelka Schrödingerova institutu.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk