Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Dvojturnaj: Kingdomino a Sochy v akci


20.06.2019
Pátek, 14. června, 8.30. Schrödingerův herní klub pořádá pro 4. třídu ZŠ Východní dvojturnaj ve hře Kingdomino a Sochy v akci.
Prostřednictvím prvně jmenované nenáročné, ale chytré rodinné strategické hry se přesouváme do středověku s cílem vybudovat to nejskvělejší království. V rolích mocných panovníků se každý z nás pokouší hledat nová místa pro rozšíření svých panství. Vysíláme posly na všechny strany. Je nezbytné prozkoumat veškeré druhy krajiny - jezera je třeba přeplout, lesy je nutné projít a bažiny nezbývá než přebrodit. Za nimi se bude dozajista nacházet lepší prostředí, které poskytne území plná míru a klidu. Vítězství v této jednoduché moderní hře si vydobyde hráč, jenž nejlépe zužitkuje prosperitu z různých druhů krajin a významných budov. Každý účastník první části turnaje měl možnost předvést své síly celkem v pěti kolech hry. Vítězem se stává Adam Svatek, dále se umisťují Radek Greňo a Štěpán Spáčil.

Po svačině se pouštíme do veselé dynamické párty hry Sochy v akci, v níž se hráči postupně střídají v rolích vášnivého sběratele soch a soch samých. Ve hře se snažíte zjistit, koho nebo co představují vaši zkamenělí přátelé. Je Kryštof Voldemort nebo Harry Potter? A proč proboha Valča stojí na stole? V každém kole se všichni kromě jednoho hráče (sběratele) snaží zkamenět v pozici, která co nejlépe vystihuje některou z osobností, míst či jiných věcí zobrazených na aktuální kartě sbírky. Jakmile jsou všichni připraveni, vstoupí sběratel do
místnosti, prohlédne si nabízenou kartu sbírky a zkusí uhodnout, kdo je kdo. Pokud jsou jednotlivé sochy perfektní a sběratel si nesedí na vedení, čeká bodový zisk všechny zúčastněné. Socha získá po dvou bodech, sběratel pak bod za každou správně určenou sochu. Bývá zvykem, že téměř pokaždé, když se v této zábavné hře sběratel pídí, co vlastně spoluhráči představují, se dostaví salva smíchu. První místo si v Sochách v akci vybojovala Valerie Krausová. Druhé a třetí místo obsazují Standa Koch a Kryštof Rýdl.

Nejbližší akce

Další dny
Paní Mandalová 03.12.2023 Výtvarný ateliér, Třída 9. května 1386, Rumburk
Turnaj severské ligy deskových her - Bobří banda 09.12.2023 Klubovna Varnsdorf

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk