JIŽ BRZY ZVEŘEJNÍME PRAVIDELNÉ AKTIVITY NA ROK 2022/2023
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Draci a filmy zabrali sobotu v Jiřetíně pod Jedlovou


06.10.2014
Po deváté hodině ranní dorazil do Jiřetína pod Jedlovou svozový autobus, který přivezl děti a jejich rodiče na celodenní program, jenž zahrnoval Drakiádu a Dětský filmový festival. Tradiční organizátor obec Jiřetín pod Jedlovou a pracovníci střediska SI v Jiřetíně tak připravili příjemnou sobotu plnou draků a filmů, počasí bylo zajištěno jako na objednávku.
Zábavné dopoledne začalo v půl desáté nad křížovou cestou v Jiřetíně pod Jedlovou. Místní louka zažila příval pestrobarevných papírových draků, kteří se lišili výškou, šířkou i doletem. Slunečné, ale dostatečně větrné počasí zajistilo, že všechny dětské tváře byly při stoupání svého „dráčka“ nadšením bez sebe.  V jedenáct hodin byla pozornost upřena k zásahu jednotky Českého červeného kříže; zdravotníci předvedli své vybavení a také ukázali, že jsou připraveni na ledasco.
Před polednem dostal každý z „krotitelů draka“ svůj účastnický list, zároveň byly vyhlášeny čtyři kategorie: nejhezčí drak vlastní výroby, nejdéle létající drak a nejmenší s největším drakem. Z každé kategorie byli oceněni tři nejlepší, odměnou jim byl diplom, bonbón a perníček.
V čase oběda se prostory bývalé cukrárny, která je pod správou Schrödingerova institutu, rozvonělo necelých pět kastrolů výborného guláše. Ten přišel vyběhaným dětem vhod. Po jídle se dětská veřejnost přesunula do fary, kde bylo připraveno promítání nevšedních animovaných pohádek z produkce pražské FAMU.
Po dvou hodinách pohádky na plátně vystřídalo divadelní představení Žabí království – vodnická pohádka. Před koncem povedeného dne se ještě představuje filmová pohádka Kovář z Podlesí. Děti po celou dobu z laviček se zájmem naslouchají, o přestávkách popíjí připravené pití a cucají bonbóny. Okolo šesté hodiny den v režii Schrödingerova institutu končí, příjemně unavená mládež míří do svých domovů.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk