AKTUÁLNÍ OPATŘENÍ COVID 19 | VÍCE INFORMACÍ ZDE
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Dobrodružná hra s více než čtyřicetiletou tradicí se letos uskuteční v Českém Švýcarsku


28.04.2019
BHCO – branná hra cesta odhodlání je dobrodružná hra pro odvážné, která má více než čtyřicetiletou tradici. Jejím letošním organizátorem je Schrödingerův institut. Celá akce bude probíhat na území Českého Švýcarska a láká k hráče z celé České Republiky.
Branná hra cesta odhodlání je turisticko – branná hra, která se od roku 1977 koná každý rok, zpravidla v červnu a trvá celý víkend. Je určená pro vícečlenná družstva, která mají za úkol projít téměř padesátikilometrovou trasu s co nejlepším bodovým výsledkem. Soutěžící získávají body na jednotlivých stanovištích při plnění náročných úkolů, jako je střelba z luku, slaňování, nebo vědomostní kvízy. Letošní 43. ročník bude probíhat pod hlavičkou Schrödingerova institutu, volnočasové organizace, která působí a ve Šluknovském výběžku. Ústředním tématem letošního ročníku je tragický pád letadla  JAT 367, které se po teroristickém útoku  zřítilo u Srbské Kamenice a při němž zahynula celá posádka letu a všichni cestující, kromě jedné z letušek, Vesny Vulovič.

„Předpokládáme, že se letos této akce zúčastní dvě stě až tři sta účastníků z celé republiky,“ uvedl hlavní organizátor Martin Hoško, který se jako aktivní účastník zúčastnil již deseti ročníků. A dodává: „Celá trasa vede krásným územím národního parku České Švýcarsko a soutěžící tak budou moci ocenit krásy našeho kraje. Navíc se seznámí i s jeho historií, ať již se jedná o let JAT 367, nebo o historii nacistické továrny v Janské, kde pro ně chystáme překvapení. Rozhodně si tak domů odnesou celou řadu nádherných zážitků, a o to nám jde především,“ uzavírá Hoško.

Nad celou akcí převzal záštitu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

V tomto roce připadá BHCO na víkend 7.6. – 9.6. Více informací na: http://sibhco.cz/

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk