Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Divadelní představení Poslední trik Georgese Méliése


25.04.2016
Divadelní klub Jirásek v České Lípě oslavil letos 90 let od svého založení. Při této slavností příležitosti vystoupilo také divadlo Drak z Hradce Králové se svou novou inscenací Poslední trik Georgese Méliése v režii Jiřího Havelky.
Schrödingerův institut, v rámci spolupráce se základními školami ve Šluknovském výběžku, umožnil shlédnout dětem z 2. stupně toto představení plné triků, kouzel a magie. Do akce se zapojilo 7 základních škol (Mikulášovice, Velký Šenov, Dolní Poustevna, Šluknov, Jiříkov, Tyršova Rumburk, Krásná Lípa) a v počtu 97 účastníků jsme se vydali za hranice výběžku. Pro některé z nich byla dobrodružstvím i samotná cesta do České Lípy.  S radostí jsme sledovali, jakým způsobem většina dětí výlet pojala, co se týče oblečení, a některé to stálo i puchýře ze společenské obuvi. Cesta proběhla hladce, bez zpoždění a dokonce i bez cestovních střevních potíží. Měli jsme čest být posledním zájezdem jednoho z řidičů, který následující den nastoupil do svého zaslouženého důchodového odpočinku, takže si jízdu s námi moc užil.
Šedesátiminutové představení provázené životní cestou slavného průkopníka kinematografie Georgese Méliése vyžadovalo velké soustředění vnímavého diváka. Někteří odcházeli z divadla nadšeni, ale také v rozpacích a se smíšenými pocity. Dokonce i pedagogický doprovod vyhodnotil představení jako jedno z neobvyklých. V každém případě tuto akci uvítali a těší se na další spolupráci s institutem.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk