Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Den plný nevšedních zážitků


14.05.2023
V pátek 12. května 2023 gradovala celoroční práce Čtenářského klubu Kočičí akademie výletem za poznáním. V rámci šablon vyrazili „Schrödingeráci“ do Krajské vědecké knihovny v Liberci.
V nádherné a veliké knihovně jsme si objednali účast na únikové hře „Případ ztracené knihy“ Naším úkolem bylo postupně najít 23 insignií, které nás dovedou ke ztracené knize, která má zachránit civilizaci. Hra byla rozmístěna do všech oddělení knihovny a úkoly opravdu velmi náročné. Například vyluštit podle mřížky tajné písmo, podle tlačítkového telefonu přečíst zašifrovanou zprávu, otevřít cryptex pomocí neviditelného ingoustu… Prostě dvě hodiny tvrdého namáhání šedé kůry mozkové.

Jaká pak byla radost, když jme knihu „Deník šíleného vědce“ i přes malé krize plné zoufalství a odevzdanosti našli – a zachránili svět před zničením. Děti také zjistily, že navštívily úplně jiný magický svět – plný klidu, soustředění a vůně knih, kam nepatří shon, pokřikování a chaos dnešní doby.

Druhou částí výletu byla návštěva oblíbeného „Dinoparku“. I když ho některé děti již navštívily, stále mohly objevovat nečekané informace, jak to vlastně s vývojem druhů na naší planetě bylo. Nejvíc je překvapily dvě informace. Za prvé - kdyby, díky výbuchu meteoritu dinosauři nevyhynuli, byli tu doposud a savci a především lidé by se vůbec nemuseli vyvinout. Za druhé – jak dlouhou dobu dinosauři planetu obývali a jak kraťičkou dobu je na světě lidský druh. Samozřejmě jsme také navštívili (a vesele utráceli) v obchodních domech a fast foodech.

Děkujeme Schrödingerovu institutu, že nám pomohl tuto akci uspořádat a těšíme se další.

Děti z Čtenářského klubu a Mirek, Hanka, Dana

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk