Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Další příměšťák za námi


31.08.2023
V termínu 14. 8. – 18. 8. 2023 se děti z Rumburku, Jiříkova, Varnsdorfu, Lobendavy a Lipové zúčastnily příměstského tábora, který se konal v prostorách rumburského střediska Schrödingerova institutu.
Program byl velmi pestrý a každý si přišel na své. Tvořili jsme krabičky na táborové poklady, do kterých si táborníci ukládali vše, co se jim líbilo, co si na táboře vyrobili, nebo jim přišlo zajímavé. V úterý jsme jeli vlakem do Děčína, kde na nás čekal dvouhodinový pobyt v herně Hopsárium. Jelikož nám po takovém velkém množství zábavy a pohybu vyhládlo, šli jsme společně doplnit energii do McDonald’s. Další den byl na programu rumburský bazén. Skákali jsme na skákadlech, stavěli si lodě a různá plavidla z pěnových pomůcek do vody a potápěli jsme se. Našli se i tací odvážlivci, kteří skočili ze 3m věže. Všechna čest a klobouček!

Počasí nám přálo a my vyrazili na další výlet. To už byl čtvrtek a my se vydali na zámek do Šluknova. Po celé prázdniny je v prostorách zámku otevřená letní herna, kde si děti mohly pohrát s nejznámějšími českými stavebnicemi a hračkami, se kterými si hráli ještě naši rodiče. Nechyběla stavebnice Merkur, Seva, hlavolamy, natahovací autíčka, divadlo a mnoho dalšího. Bavilo to úplně všechny bez výjimky. V zámecké cukrárně jsme si dali zmrzlinu a společně se vydali na procházku k rybníku Pazderák. Pátek byl ve znamení klidu a odpočinku. Děti si ozdobily perníčky barevnými cukrovými polevami, namalovaly si na památku obrázek na dřevěné kolečko a potom se společně podívaly na pohádku Rodina na baterky, kterou jsme přes projektor promítali na zeď. V našem kině nechyběl ani popcorn, který byl už jen příjemnou tečkou za tak krásně užitým týdnem plným zábavy, zážitků a nových přátelství.

Markéta Kraučuková

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk