Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

BOHOVÉ OLYMPU: Vzpoura titánů


26.08.2019
Konec světa máme zřejmě za dveřmi. Tartar se probírá, Kronos povstává. Jeho síla den ode dne roste. Svět smrtelníků se proměnil na válečnou zónu. Auta hoří, vzduchem létají šípy a oštěpy. Zemí si pochodují stovky nestvůr, obři s palicemi, šiky drakén, hrůzní kyklopové, medúza, mínotauři, hydra, pekelní psi, Týfón a laistrygonové. Olymp se třese v základech. Největší hrozba, jaké kdy bohové doposud čelili…
TZ Větrník – Na letním dětském stanovém táboře Schrödingerova institutu nedaleko České Skalice od 27. července do 10. srpna trávilo část prázdnin 44 dětí ve věku od 6 do 16 let. Letošní celotáborová hra vycházela z mnoha cenami ověnčené pětidílné knižní ságy RickaRiordana o Percy Jacksonovi ve světě řecké mytologie. Společně s dvanáctiletým Percym a jeho přáteli v Táboře polokrevných, útočištěm pro děti bohů a smrtelníků, jsme se pokoušeli čelit titánově armádě, svrhnout Krona zpět do nekonečných hlubin Tartaru a zachránit tak Olymp. 

Stejně jako v loňském roce byly do programu zařazeny zajímavé hry a soutěže, rozdělené do mezioddílových, turnajových a individuálních klání. Velkému zájmu se tradičně těšily etapové hry, kterým předcházely divadelní scénky sehrané vedoucími v působivých kostýmech. K nejoblíbenějším se zařadily např. Ambrózie, Kaledonská svině, Zlaté rouno, Zoban, pařáty a játra či Výprava za slávou. Hra, kdy jednotlivé sruby musely v okolních hvozdech plnit hrdinské skutky a za těžce vybojovanou slávu porazit mýtické netvory.

Rovněž s velkým úspěchem pokračujeme v bobrování – lovu bobříků. Děti si tak mohly osvojit znalosti a dovednosti z mnoha oborů – atlet, botanika, dendrologie, ohně, orientace, střelec, turista, uzlování, zoologie, zdravověda a mnoha dalších. Kritéria pro splnění jednotlivých zkoušek byla nastavena dosti vysoko, takže úspěšní jedinci s odznáčky platili za těžké borce.

Každý den jsme vysílali běžce do Delfské věštírny a se zatajeným dechem očekávali, zdali nám bude orákulum nakloněno. Plnili jsme jedenáct úkolů pro Percyho (Přinést kůži Nemejského lva, zabít devítihlavou hydru, vyhnat stymfalské ptáky z Řecka, přemoci divokého býka z Kréty,…), potrápili jsme mozkové závity v Pythagorově matematickém koutku, za hluboké noci navštěvovali chrám bohyně Iris, kde jsme vyslýchali vzkazy od rodičů…

Myslím, že si tábor všichni dostatečně užili a příjemně tak strávili s přáteli a kamarády čtvrtinu letních prázdnin. Rád bych touto cestou ještě poděkoval všem, kteří nám s čímkoliv pomohli, ať s organizací a chodem tábora přímo na místě, sponzorskými dary či nemalými přípravami ještě před prázdninami.

Nejbližší akce

Další dny
Paní Mandalová 03.12.2023 Výtvarný ateliér, Třída 9. května 1386, Rumburk
Turnaj severské ligy deskových her - Bobří banda 09.12.2023 Klubovna Varnsdorf

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk