Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Bílý Potok se proměnil v osadu City White River


10.08.2017
Děti z různých koutů výběžku, alias poslední bojovníci rudých tváří, se s námi vydaly na 10 dní do City White River, aby našly ukrytý indiánský poklad.
Hned po příjezdu vzal bojovníky pod svou ochranu místní šerif, Cacao Pill, který večer přivedl Kouřící Horu, moudrého a váženého šamana. Šaman za soumraku všechny přivítal, vyprávěl příběh o postupném úpadku rudé rasy a vyslal bojovníky odhalit jejich kořeny. Všichni našli své indiánské jméno a příslušnost ke kmenu, kterému veleli náčelníci se svými prvorozenými. Po západu slunce už děti nebyly jen tak ledajací rudí bojovníci, ale bojovníci kmenů Cherokee, Siux, Iroquéz a Navajo.

Tím byl hon za pokladem odstartován! V následujících dnech museli bojovníci plnit nelehké úkoly a čelit potyčkám s bílými tvářemi. Nejdříve ze všeho bylo potřeba vydělat nějaké peníze – indiáni se na chvilku museli vžít do role překupníků zboží, lovců divoké zvěře, jejíž kůži poté prodávali nebo také dokonce hazardéry v místním casinu.

Následně se začaly objevovat záškodnické akce bílých tváří – jednou z nich bylo zmizení náčelníků, kteří byli později nalezeni otráveni v lese (-> a bylo tedy potřeba přes hranice s celníky propašovat suroviny na lék). Nebo také vyloupení banky, kde měli všichni uložené své úspory. A co teprve, když na naši půdu v noci přišli trampové! Ale všechno zlé je k něčemu dobré, některé akce bílých tváří indiány navedly na správnou cestu za pokladem. Při zatopování dolů bojovníci našli dokonce i klíč k truhle, od zvědů se naučili předávat informace pomocí signálů. A co by to bylo za indiány, kdyby neměli vlastní kopí a neuměli rozdělat oheň?

Když bylo potřeba odpočinout si od honby za pokladem, hrály se hry mezi věkovými oddíly, proběhla indiáda, kde se bojovníci poměřovali ve svých dovednostech, a po večeři mohli bojovníci navštívit také Billyho obchod. Billy byl ale opilec, takže ceny bývaly dosti nestálé a otevírací doba taky nic moc. Inu, drsný západ. Zároveň byl také uspořádán celodenní výlet na Hubertku a Smrk, abychom očíhli okolí.

Ke konci pobytu byl sesbírán dostatečný počet indicií – nádoba s černou vodou, kůra se zeleným pruhem, souhvězdí vodnáře, fólie s křížky a mapa. Cesta za pokladem byla hromadným tažením všech kmenů a všechny kmeny zvládly úspěšně dorazit ke svému cíli, kde je čekala nejen sladká odměna.

Na rozloučenou poslední večer přijel do City White River dostavník, ze kterého se dražilo zboží a byla uspořádána disc.. teda veselka.  Tím byl vyjádřen dík Cacao Pilla a šamana, kteří nastolili pořádek v City White River a bojovníci se tak opět mohli navrátit domů ke svým rodinám.
 

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk