Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Basketbalový Mikuláš dělal ve výběžku radost


07.12.2014
Prosinec bude ve Schrödingerově institutu znamenat Vánoce. Začátek tohoto provoněného a světélkujícího měsíce je spojen s Mikulášem, čertem a andělem. Tato trojice navštívila mezi středou (3. 12.) a pátkem (5. 12.) mnohé tělocvičny ve Šluknovském výběžku, aby postrašila, ale hlavně potěšila děti zapadající do kočičí Basketbalové Akademie Šluknovska.
„Byli jste hodní?“ ptá se Mikuláš skupinky vykulených basketbalisťátek, „Nezlobili jste pana trenéra?“  To je přeci jasné, že ne. Svou odměnu si ale děti musí zasloužit. Po tom, co je čert prožene tělocvičnou, vymyslí si na ně úkol a to samozřejmě basketbalového rázu.
Kdo chce odměnu, musí proběhnout slalomem kužely a přitom driblovat. Na konci tratě se ještě musí trefit míčem alespoň do desky basketbalového koše.  Jenže děti jsou šikovné, trefují nejen desku, ale často i koš. Pak se postaví do řady a dostanou svojí výslužku. Mikuláš rozdává své zmenšené dvojníky v čokoládové podobě a čert odloží řetěz, aby ze svého pytle vytáhl výtečné mandarinky.
Mladí basketbalisté jako poděkování zazpívají písničku, kterak „Mikuláš ztratil plášť“, udělá se společná fotka a anděl obdaří rozjívenou tělocvičnu posledním úsměvem.
Nutno dodat, že takhle vypadala mikulášská návštěva ve Varnsdorfu. Tatáž výprava ale navštívila také basketbalové tréninky v Rumburku, Jiříkově a Šluknově. 

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk