Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Basketbalová akademie v Itálii


01.07.2016
Letošní rok je to již po třetí co se Basketbalová akademie Šluknovska Schrödingerova institutu vydala na mezinárodní soustředění a ozdravný pobyt do zahraničí. Tento rok to byla, ale poprvé Itálie. Jaké to bylo, se dozvíte v článku níže, o který se postaral tým BAŠ.
Před necelým rokem jsme ještě nevěděli, jaký výsledek přinese započatá práce na přípravě přímořského pobytu pro rok 2016. Dnes s velkou radostí můžeme prohlásit, že se našeho cíle, “aby vše bylo zase o něco lepší”, díky spolupráci s Michalem Fraňkem a Václavem Marešem, podařilo dosáhnout.

Přesto, že kolegové z BA Nymburk popisovali lázeňské městečko Porto San Giorgio v regionu Marche na adriatickém pobřeží střední Itálie pro naše účely jako ideální destinaci, nikdo z nás si po loňském soustředění ve Španělsku netroufl očekávat naplnění všech přání k maximální spokojenosti.

S konečným počtem účastníků výpravy částečně zacloumala mediální uprchlická vlna a z původních 59 zájemců nasedlo ve Varnsdorfu do autobusu na cestu trvající šestnáct hodin čtyřiačtyřicet. Odměnou za noc strávenou na cestě nám bylo přivítání pohledem na dech beroucí širé moře, sluncem zalitá jemno-písečná pláž a útulný kemp s bungalovy. Dokonalé zázemí pro odpočinek a regeneraci s námi obývalo několik desítek turistů, ještěrek a hlavně výborná parta z týmu BK Opava v čele s trenérem Davidem Klepetkem. Prostředí a společné zájmy realizované na venkovním basketbalovém hřišti, v bazénu s tobogánem, či zákoutím pro všelijaké hry pod ovocnými stromy s plody citrusů, moruší, meruněk a další středomořské vegetace, podnítilo vznik nejednoho přátelství.

Tréninkový proces po vzoru předchozích soustředění probíhal v ranních hodinách na pláži, dopoledne v přilehlých sportovních halách a večer na venkovním hřišti. Obrovským motivačním prvkem pro hráčky, hráče, trenéry i rodiče se stala přátelská utkání s opavskými kluky a dvě mezinárodní utkání s týmy místního klubu Porto San Giorgio.  

Samotné městečko skýtalo ve svých uličkách mnoho zajímavých možností trávení volného času. Od prohlídky přístavu, historické části města s hradbami a sakrálními památkami, přes klasické trhy, nákupní střediska až po pestrý večerní život restaurací a lunaparku. Kouzelné pak byly výlety do nedalekého skalního městečka a na farmy s vínem, olivovým olejem a dalšími regionálními produkty.

Přesto, že se těžko dá zavděčit všem, tak z ohlasů našich sportovců nám vyplývá, že k dokonalosti a maximální spokojenosti chybělo jen velmi málo a to obohacení, jinak velmi chutného, jídelního lístku v podobě většího přísunu ovoce, zeleniny a mléčných výrobků.

Ochotný a profesionální přístup CK Balance Step mnohdy nejen předčil naše dosavadní zkušenosti a očekávání, ale také přispěl k myšlence navštívit v příštím roce Porto San Giorgio i s dalšími akademiemi a středisky Schrödingerova institutu. 

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk