Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

BAŠ tým opět proti BK Děčín U11


03.02.2016
Novoroční nabídka Roberta Landy k druhému přátelskému turnaji přišla velmi vhod. Zatím se nám úspěšně daří pro borce z připravovaného BAŠ týmu zajistit 5x5 zápas v basketbale jednou měsíčně. Ačkoli vítězství opět patřilo Děčínu, s odstupem dvou měsíců od našeho posledního střetu jsme mohli vidět vyrovnanější souboj, organizovanější herní projev našich borců a ne tak velký bodový rozdíl.
Pro kluky a trenéry z Děčína byl náš způsob organizace turnaje asi překvapivý. Společné zapracování formou basketbalových her dvojic, ale i hrou na policajty a zloděje, v nich probudilo zápal a jistě přebilo jejich cestovní vytržení. Tělocvična ve Šluknově sice nemá parametry děčínské extraligové haly, ale i tak byla trenéry z Děčína kvitována díky velkému počtu košů a hlavně maximálnímu klidu na práci, danému tím, že jsme jí měli k dispozici po celý den, Den plný basketbalu.
Společným zapracováním jsme chtěli především zbořit pomyslné hranice mezi Děčínskými a BAŠ týmem, což se jistě povedlo. Zároveň jsme nechtěli, aby děti byly nerozhýbané a ztuhlé z toho všeho cestování, když se do Šluknova sjížděly. Opakování přihrávek a jejich využití v soubojích 1x1 vedlo k nakopnuté soutěživosti, takže po pár opravdu koordinačně náročných drilů z ball handlingu jsme začali soutěžit v dovednostech na čas: ball handling, střelba a lay upy.
Časově vše výborně vycházelo, celý turnaj měl rychlý spád. Zahráli jsme 4 x 10 min čistého času basketbalu 5x5 a sledovali, jak jsou na tom naši borci. Hra byla opravdu organizovanější, hráčům už se dařilo držet rozestupy a vnímat tak námi požadovaný spacing. Snažili jsme se vystřídat všechny, ale jisté dovednostní a tak i hráčské hierarchii se v soutěživém sportu nevyhneme. Opět jde vidět, že mezi tahouny týmu jednoznačně patří Máťa Ježek, Péťa Steško, Honza Kozák a Pepa Zdražil. Velkou pochvalu za nasazení a soustředění si zaslouží Lukáš Kočí, který pod tlakem zápasu začal používat správnou techniku střelby, jíž dokázal proměnit. Skvělý výkon ve své premiéře podal i Tonda Vonderka, jehož rychlost a herní myšlení nabyté v jiných sportech nám ukazuje, že se v basketu jistě najde a může tvořit skvělou dvojici se šikovným Jendou Jeřábkem stejného ročníku.
Je skutečně pozitivní, že naše tréninková příprava vede u každého z kluků k jistým pokrokům. Hodně jsme sázeli na souboje 1x1 a především na vedenou hru, kdy klukům jen radíme v případě nejčastěji se opakujících chyb. Chceme v nich rozvíjet basketbalové IQ a toho bychom asi nemohli dosáhnout, pokud bychom jim museli říkat každý krok, jež mají učinit.
Po pětkovém zápase jsme sehráli turnaje družstev 3x3 na čtyřech koších s hrací dobou 7 min hrubého času.
Závěrem
Vítězství v turnaji 5x5 patřilo BK Děčín
Týmy BK Děčín dominovaly i v turnajích 3x3
V dovednostních soutěžích na čas byly výsledky vyrovnanější a mnohdy jsme měli i čtyři vítěze jednoho místa
Všichni si jmenovitě odnesli diplomy ve svých dovednostních umístěních
Zároveň jsme pro všechny účastníky turnaje připravili balíčky věcných cen z předmětů Schrödingerova institutu. Doufáme, že klukům se celý turnaj líbil, protože jejich trenéři, a dokonce jeden děčínský taťka, celou akci velmi chválili. Věříme, že takové dojmy přispějí k uspořádání dalších, podobně pozitivních, rozvíjejících a žádoucích akcí. 
Někteří borci z BAŠ týmu se pak svozovým autobusem pro Šluknovský výběžek vypravili na druholigový zápas Mužů A Slovanu Varnsdorf, aby tak Den plný basketbalu náležitě završili.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk