Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

17.10.2022
V neděli 15. října uspořádal Schrödingerův herní klub na ZŠ Východní Albi Game Day, svátek pro všechny hráče moderních deskových a karetních her z okolí Varnsdorfu.
Účastníci si mohli zahrát poslední novinky, ale i vyzkoušet zbrusu nové či dokonce ještě nevydané deskové hry. Pro návštěvníky byla na stolech přichystána dvacítka krabic. Mezi nejhranější se zařadil Ovocný ráj, kde na svém ostrově hospodaříte s prostorem a časem. Pomocí sběračů sklízíte šťavnaté ovoce a odvážíte ho loďmi pryč, nebo pořizujete licence k výnosnějšímu podnikání v branži. Velký úspěch mělo také Akvárko, původní česká rodinná karetní hra, ve které tvoříte akvárium plné zajímavých rybek. Na stůl nemohly nepřijít Parky a k nim připravované rozšíření Parky: Do divočiny, jež přináší nové karty parků, čutor, období, nové figurky a řadu dalších komponent, jimiž můžete svoji hru obohatit.

Hry se hlavně hrály, ale došlo i k oznámení dalších novinek. Pokud jsou deskové hry vaším koníčkem, můžete se v brzké době těšit na tituly jako: Catan: Úsvid lidsta, kde jde o novou samostatně hratelnou variantu Catanu, ve které se zhostíte vedení pravěkých lidí na jejich cestě k civilizaci; Dva bratři – původní česká hra, kde se výstavbou království snažíte stát lepším panovníkem; Velká čínská zeď – obří strategická eurohra od Awaken Realms, která zavede hráče do staré Číny, kde musí společně, a přitom každý sám za sebe, vzdorovat nájezdům krvežíznivých hord a mnoho dalších her. Albi Game Day nám utekl jako voda. Celou akci provázela pohodová a přátelská atmosféra.

Schrödingerův herní klub děkuje firmě Albi za zapůjčení herních setů a ZŠ Východní za poskytnutí prostor.

Martin Hoško

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk