Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

22.12.2014
Adventní čas přišlo do sálu varnsdorfské Střelnice oslavit takové množství lidí, až si někteří neměli kam stoupnout. Akce „Advent se Schrödingerovým institutem“ se přesunula z Dolní Poustevny, kde vše proběhlo už v neděli, do Varnsdorfu. Tam byl program v úterý 16. 12. nabitý k prasknutí.
Po šestnácté hodině odpolední na rozjezd vystoupili bubeníci z Hudební Akademie Šluknovska. Ty vystřídali judisté, již takříkajíc rozhoupali podlahu, když předváděli naučené techniky pádů. Vystoupení střídalo vystoupení, hned po judu přiběhly roztomiloučké mažoretky, které s překvapivou šikovností zvládly jednoduchou sestavu.
Následující pásmo tanců započaly tance historické, přesněji gotické, kterým na paty šlapaly energické romské tance. Ty přijely předvést děvčata z Jiříkova. Z téhož města pocházela aerobic show klubu SK Viktoria Jiříkov, samozřejmě s vánoční tématikou. Ta byla znát na každém kroku, nazdobený sál i vánoční cukroví s čajem nenechalo nikoho váhat, jaké období nám nastalo.
Odpoledne pokračovalo dalším tancováním a veselím. A kdo chtěl, mohl navštívit buď dílnu výroby ozdob na vánoční stromeček, nebo dílničku vytváření vánočních přání. Advent s „kočkou“ tak příjemně naladil všechny, kdo ještě nebyli pohlceni vánoční pohodou, a zároveň oslavil nadcházející tříleté výročí institutu. 
Ani Jiříkov nezůstal s adventními oslavami pozadu
Adventní trojoslavy zakončil večer při svíčkách v jiříkovském klášteře svatého Karla Boromejského, kde je umístěno jedno ze středisek Schrödingerova institutu. Vše samozřejmě v duchu Vánoc, koled, cukroví a čaje.
Na začátku odpoledne probíhaly v přilehlých prostorách minidílničky, program v kapli započal několik minut po hodině páté.  „Tajemství máme všichni rádi! Všichni rádi dostáváme dárky a kouzlo je v tom, že nevíme, co v nich bude,“ vyprávěla paní Borovková, která připravila první pásmo scének. Milým příběhům o svatbě, Mikuláši, adventu i o Ježíškovi přihlíželo osazenstvo kaple bez hlesu.
Následovalo vystoupení tanečního souboru Dykytka. Holčičky v šatičkách a s copy se točily dokola a za doprovodu houslí dokazovaly, jak jsou staročeské tance stále nádherné. Po Dykytce se otevřel prostor Kvíltetu, sluchu lahodící souhře hlasů a nástrojů.
Čím byl podvečer v Jiříkově zajímavý? Kdo měl zájem, dostal k dispozici dlouhou svíčku, kterou zapíchl do připraveného písku. A něco si přál. Protože kdy jindy se přání plní, než Vánocích. 

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk