Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

3. cyklus Rozvojové ligy v prosinci - Dva dny plné basketbalu


17.12.2015
V prosinci jsme v naší Rozvojové lize rozdělili věkové kategorie do dvou sobotních turnajů. První, pro naše nejmenší, přípravkové děti proběhl s mikulášskou nadílkou ve Šluknově. Druhý, pro starší a zkušenější děti, následoval další sobotu ve Varnsdorfu. V obou případech šlo o kombinaci společného zapracování formou her a tréninku, které následoval basketbalový turnaj a dovednostní soutěže.
5. 12. Šluknov
Pro některé děti to bylo jistě hrozivé datum. Stejně jako naše avízo o účasti čerta s Mikulášem. Dětí se proto sešlo jen málo (11), načež největší výprava vyjela z varnsdorfských přípravek. Komorní atmosféra ale umožnila vést zapracování více hravou formou a následný trénink v ball-handlingu tyto tréninkové skupiny potřebují jako sůl. V následujícím turnaji 3x3 na jeden hlavní koš jsme se mohli všemi kapacitami dětem věnovat jako při pokračování tréninku. Vše bylo tedy alespoň více individualizované, ale díky počtu dětí také intenzivní.
Den vyvrcholil výjezdem na druholigové utkání Mužů A Slovanu Varnsdorf, kde na děti kromě basketbalové podívané čekala další čertovská nadílka. Když jsme to tak počítali, byla v pořadí již devátá, děti tedy nadbytečnou dávku cukrů dostávaly úplně všude, po celý závěr týdne.
12. 12. Varnsdorf
Ve varnsdorfské Sportovní hale jsme se pak po týdnu sešli se staršími, či více dovednostně zkušenými dětmi. Celého dne se zúčastnilo 23 dětí a program jsme rozjeli podle klasického schématu naší Rozvojové ligy, tedy zapracováním hravou formou, která ale zahrnovala prvky basketbalové rychlosti a rozhodovacích procesů. Trénink v driblinku a ball-handlingu jsme doplnili zpevňovací a gymnastickou průpravou, přičemž ani tam nechybělo využití míče. Po individuální střelbě pak jen krátká průprava pro hoď a běž a pak nás čekal turnaj 4x4 na šířku celé haly.
Organizace turnaje proběhla formou „každý s každým“ a následovala soubojem o první a třetí místo. Paralelně tomu probíhal doplňkový trénink dětí, které by si mezi zkušenějšími ještě vůbec nezahrály.
První místo
Černí – Matyáš Ježek, Jenda Jeřábek, Honza Kareš, Patrik Malič, Terka Polívková
Druhé místo
Žlutí – Vojta Jelínek, Lukáš Makovský, Marek Černoušek, Áďa Kamenická
Třetí místo
Bílí – Marek Kalivoda, Pepa Zdražil, Ondra Luh, Tomáš Sazanov
 
Kompletní fotogalerii od Mirka Jeřábka naleznete na tomto odkaze: https://www.zonerama.com/mirekjerabek3/Album/1086434 

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk