Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

2. Turnaj Rozvojové ligy BAŠ


11.11.2015
V sobotu 7. Listopadu jsme se opět sjeli do šluknovské tělocvičny k uspořádání druhého dějství naší rodící se Rozvojové ligy BAŠ. Den plný basketbalu skutečně dostál svého jména. Od časných dopoledních hodin do pozdního večera si děti mohly užívat nabytý program, který kromě jejich vlastního pohybu nabídl vítězný zážitek druholigového utkání varnsdorfských mužů.
Počasí naštěstí zbytečně neodvádělo pozornost od činností v tělocvičně, což děti plně zužitkovaly. Po příjezdu jsme se ihned vrhli na společné trénování, protože pro nás je Den plný basketbalu spíše kempovým pokračováním běžných tréninků. Starší děti z Jiříkova a Krásné Lípy využily malou gymnastickou tělocvičnu pro pilování salt a dalších opičáren. Mladších 30 dětí pak začalo společný trénink od startů z různých poloh, úpolení dvojic, přes nácvik přihrávek na místě a v pohybu, ball-handling a driblink k štafetám spojujícím všechny dovednosti. Pro připomenutí určitých návyků jsme je ještě nechali zahrát na zajíce a myslivce, načež byly rázem připraveny k rozdělení do trojčlených družstev.
Děti jsou nezastavitelné. Postarali jsme se o to, aby měly dostatečně velkou zásobu jídla na celý den. Ani jsme jim nemusely dávat nějaké povely, čekání na vlastní turnaj následující starší kategorii, si samy vyplnily hraním na babu, skákáním do duchen a lezením po žebřinách. Jsou to zkrátka nezmaři a je vidět, že pohyb je jim dán. Naším úkolem je, dopřávat jim k němu dostatek příležitostí.
Jak vypadal druhý turnaj, aneb stále se učíme za pochodu
Turnaj starších probíhal v režimu 4x4 na celé hřiště. Pro mladší kategorie, kam spadají i členi našich přípravek, jsme měli systém 3x3 na hlavní koš, kdy vyhazování z outu a rozehra probíhaly vždy do postavené obrany, a to ze středového kruhu. Chceme, aby se naučily využívat rozložení oficiálního hřiště, proto jsme s nimi tentokrát nehráli na postranní koše.
Družstva byla opět poskládána napříč městy se snahou o jejich výkonnostní vyváženost. I v mladší kategorii jsme pak utvořili dvě subkategorie: mladší (přípravkovou) a starší (ze zkušenějších dětí). V obou se nám však našli dva mimořádně zdatní a velmi zkušení jedinci, Jenda a Máťa. Ti samozřejmě své soupeře válcovali, ale k jejich kvalitám patří i tolik, že s kontrolou nad vývojem utkání se projevuje jejich nesobecký přístup ve formě vytváření hry a příležitostí pro své spoluhráče.
Časový prostor mezi jednotlivými turnaji jsme vyplnili soutěžemi v individuálních dovednostech. To vše nejen s ohledem na patřičný důraz věnovaný hráčskému rozvoji a docílení dílčích úspěchů i v případě nepříznivých utkání. Můžeme tak sledovat, jak se nám někteří jednotlivci výkonnostně vyvíjejí v průběhu ročního tréninkového cyklu. Hodnotíme ball-handlingovou cestu kolem světa, dvojtakty na čas a střelbu na čas. Pokud budeme mít v dalších turnajích organizační kapacity, mohli bychom případně zařadit i rychlostní soutěže, jimiž chceme zdůraznit i požadavek na atletičnost našich dětí.
Vítězné vyvrcholení
Po vyhlášení výsledků našeho BAŠ turnaje jsme se objednaným autobusem vydali do Varnsdorfu na utkání II. ligy týmu Mužů A Slovanu Varnsdorf proti BC Slaný. Úsilí varnsdorfských chlapů bylo vítězné, bohužel se neobešlo bez zranění pivota Jirky Voráčka, jemuž přejeme rychlé zotavení po operaci Achillovy šlachy!
Snad našim dětem tento celodenní zážitek prospěje ve zvýšení jejich tréninkové motivace. Pro další turnaj je v jednání účast libereckých Kondorů, proto se děti mají na co těšit!
Jak dopadly výsledky 2. turnaje?
Minižáci
Sdílené první místo
Fosforoví – Jan Jeřábek, Amálie Burianová, Kuba Štefan
Oranžoví - Matěj Krůta, Denisa Michnová, Kristian Bulejko
Druhé místo
Žlutí – Jára Platil, Jindřiška Chudobová, Míra Havlíček
Třetí místo
Zelení – Antonín Pálka, Terka Polivková, Matěj Fráník, Matěj Buben
Mladší žáci
První místo
Žlutí – Máťa Ježek, Radek Borecký, Filip Tichý
Druhé místo
Modří – Kristýna Kautská, Pepa Zdražil, Hunza Krupa
Třetí místo
Bílí – Adam Petříček, Mája Sadivová, Martin Sádovský
Dovednostní soutěže
Minižáci
Ball handling – Jan Jeřábek
Lay up – Kristian Bulejko
Střelba – Jára Platil, Kristián Bulejko, Matěj Buben
Mladší žáci
Ball handling – Máťa Ježek, Mája Sadivová
Lay up – Adam Petříček
Střelba – Radek Borecký

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk