Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Sídlo Schrödingerova institutu poškodil silný vítr


10.04.2022
Náhodný kolemjdoucí si v sobotu dopoledne všiml několika plechových plátů visících ze střechy kláštera svatého Karla Boromejského v Jiříkově, kde má Schrödingerův institut své sídlo.
Přivolal na místo místostarostu Jiříkova Jindřicha Jurajdu, který bezprostředně zahájil záchrannou akci. Během několika minut se na místo dostavili jiříkovští hasiči i pracovníci Schrödingerova institutu.

Naštěstí se ukázalo, že vítr, který v Jiříkově řádil v noci zečtvrtka na pátek, neutrhl plechy, ale jen asfaltovou lepenku, která byla stržená téměř z poloviny střechy a hrozila pádem na zahradu kláštera. Zároveň poškodila oplechování střechy, vikýře a hromosvody.

Hasiči z SDH Jiříkov lepenku odstranili i přes nepřízeňaprílového počasí, které nabídlo mix sněhové vánice a ledového deště, s občasným slunečným a hřejivým počasím.

Následně bylo nutné střechu pokrýt igelitovou plachtou a zajistit latěmi. To už ale byla práce pro dobrovolníky ze Schrödingerova institutu a jejich přátele, kteří neváhali a do hodiny se sjeli ze všech koutů Šluknovského výběžku, aby pomohli a zabránili dalším škodám.

Dovolte mi tedy poděkovat místostarostovi Jiříkova Jindřichovi Jurajdovi a Sboru dobrovolných hasičů za okamžitou pomoc při řešení této havárie.

Především ale děkuji kolegům ze Schrödingerova institutu Mirkovi Dudovi, Honzovi Švarcovi a Honzovi Šišulákovi, jejich příbuzným a kamarádům, Matějovi Stokláskovi, inašemu současnému spolubydlícímu z Ukrajiny Mykytovi, kteří všichni přispěchali na pomoc se zaplachtováním střechy. Děkuji také Aničce Pelcové, která přivezla hrnec plný horké polévky pro promrzlé záchranáře i kolegy z institutu, a Katce Stokláskové, která také nezůstala se svou pomocí pozadu.

Srdečně děkuji vám všem,

Gabriela Doušová

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk