Přihlaste se na naše pravidelné aktivity! 
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Schrödihraní léto 2 (21. -25. 8. 2023)


02.09.2023
Na konci léta se sešlo jedenáct statečných dobrodruhů, kteří se rozhodli trávit volný čas hraním deskových her na druhém prázdninovém Schrödihraní pořádaném Schrödingerovým herním klubem. S odhodláním jsme se ponořili na 30 hodin do světa strategie, taktiky, budování a soutěžení. Příměstský tábor probíhal jako intenzivní zážitek, kde si děti mohly vyzkoušet různé druhy moderních deskových a karetních her a prohloubit svou lásku k těmto kouzelným herním světům.
Dominion: Vládněte svému království
Dominion byl jako první na seznamu a hned si získal srdce všech účastníků. Tato strategická hra nám umožnila stát se králi vlastního království, kde jsme sbírali bohatství, stavěli vesnice a snažili se ovládnout trh. Vzájemná soutěž a plánování strategie nám ukázaly, že každý tah může změnit osud celé hry.

Fazole: ... a je to v pytli!
V zábavné hře plné logiky a strategie s nenáročnými pravidly se vžíváme do rolí farmářů, s cílem vypěstovat a sklidit na svých políčkách luštěniny s co nejvyšší hodnotou. Abyste však zbohatli, musíte vypěstovat ty správné fazole, a to není vůbec jednoduché. Karty totiž můžete vykládat jen v takovém pořadí, v jakém jste je dostali. Ale pozor, máte k dispozici jen omezený počet polí, na která lze sázet jen fazole jednoho druhu. Pokud máte pole plné, musíte ho sklidit, aby bylo možné opět sadit. Cestu k výhře vám však usnadní také důmyslné obchodování se spoluhráči.

Vaalbara: Staňte se náčelníkem kmene na bájném kontinentu
V této svižné hře s jednoduchými pravidly vykládáme na stůl karty členů kmene s různou silou a efekty. Snažíme se přitom odhadnout, jakou kartu zahráli protihráči, neboť právě to může náš tah zásadně ovlivnit. Cílem je získávat co nejhodnotnější kombinace karet území a dovést tak svůj kmen na výsluní.

Mölkky: Kuželky padají, zábava stoupá
Další den se přesouváme do parku před budovou městské knihovny, abychom se utkali ve hře Mölkky, kterou s oblibou hrávali Vikingové. Hra je vhodná pro každého bez rozdílu věku, pohlaví a fyzické zdatnosti. Jedná se o původní finskou kolíkovou hru s jednoduchými, ale důvtipnými pravidly. Hází se házecím kolíkem na dřevěné kuželky ze vzdálenosti zhruba tří metrů. Body dostáváte buď za počet sražených kuželek, nebo v hodnotě čísla samostatně sražené kuželky. Kuželky se staví na místě, kam se zakutálí. Zvítězí ten, komu se jako prvnímu podaří získat přesně 50 bodů. Kdo však limit překročí, tomu klesá skóre na polovinu, tj. 25!

Citadela: Strategie a intriky
Cittadella nám přinesla zážitek z plánování a stavby vlastního města. Každý z nás se stal městským stavitelem, který se snažil postavit co nejlepší a nejefektivnější město. Hra nám ukázala, že každá volba má dalekosáhlé důsledky a že musíme strategicky přemýšlet o tom, jaké budovy stavíme a jakým směrem naše město povede.

Hraní moderních deskovek nám ukázalo, jak deskové hry dokáží spojit lidi, rozvíjet strategické myšlení a zároveň nám přinést mnoho radosti. Ať už jsme byli králi království, hráli Mölkky nebo farmařili na svých políčcích, každá z těchto her nám přinesla jedinečný zážitek a naučila nás, že deskové hry jsou skvělým způsobem, jak trávit čas s přáteli, rozvíjet své dovednosti a prožít dobrodružství jinak než ve virtuálním světě.

Příměstský tábor utekl jako voda a umožnil nám prozkoumat širokou škálu her. Každý z účastníků si domů odnesl novou deskovou hru jako odměnu. Schrödingerův herní klub děkuje školní jídelně ZŠ Edisonova za stravování, firmám Albi a MINDOK za zapůjčení herních setů a poskytnutí odměn do turnajů.

Závěrem Schrödingerův herní klub zve nejen všechny nadšence a milovníky moderních her, ale i nováčky na Schrödihraní – podzim v termínu 26. - 27. října.

Martin Hoško

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk