Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

První místa celostátní soutěže obsadily děti ze Schrödingerova institutu


04.04.2021
"Nakresli Tři krále", tak znělo zadání celostátní výtvarné soutěže, kterou v rámci tříkrálové sbírky již po deváté vyhlásil FATYM Vranov nad Dyjí.  Tentokrát v zadání soutěže byla jedna malá a přesto významná podmínka. Soutěžící měli do svého obrázku zasadit sami sebe, jako koledníky, kteří malému Ježíškovi nesou svůj originální dárek k narozeninám. A tak, někdo přinesl plyšového medvídka, jiný, kožíšek nebo teplý chleba a čaj. O to víc byl každý obrázek originální a osobní a porota tak hodnotila nejen výtvarné zpracování, ale i poselství, které svým dílkem děti vyjadřovaly.
Ze všech koutů České republiky se do soutěže přihlásilo 149 kreslířů a malířů, kteří byli rozděleni do pěti kategorií  (kategorie MŠ: 3 až 6 let, kategorie: 1. až 3. třída,  4. až 6. třída, 7. až 9. třída, střední školy). Obrázky hodnotila odborná porota, v níž měla své zastoupení fotografka, sochař, grafik, a výtvarnice. Laická porota byla složená z členů a spolupracovníků FATYMu Vranov nad Dyjí.  Cílem soutěže bylo povzbuzení k úctě tradic Vánoc a seznámení se s mudrci, které hvězda dovedla do Betléma, aby se zde poklonili narozenému Božímu Synu. Velký úspěch měl Schrödingerův institut v kategorii 7. až 9. třída, kde si srdce odborné poroty získala  a 1. místo obsadila Sofie Sochalská a 3. místo Tereza Poláková, a u laické poroty pak získala 1. místo Tereza Poláková a 2. místo Sofie Sochalská. V kategorii 1. až 3. třída se pak umístila na 4. místě u laické poroty Julie Müllerová. 

Všem dětem ze Schrödingerova institutu, kteří se soutěže zúčastnily gratulujeme k jejich úžasnému úspěchu a moc děkujeme za skvělou reprezentaci Schrödingerova institutu.

Všem dětem ze Schrödingerova institut moc děkujeme za jejich příspěvky.
 
Celkové výsledky naleznete zde.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk