Hygienická opatření najdete zde. Čestné prohlášení zde
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Příměstský tábor v Ateliéru


18.07.2020
Ve třetím prázdninovém týdnu (13. 7. – 17. 7. 2020) se uskutečnil v Ateliéru Schrödingerova institutu jeho první příměstský tábor. Leckdo by si myslel, že se jednalo o tábor především výtvarný, ale opak je pravdou. Děti, které se tábora účastnily, poznávaly zejména Šluknovský výběžek a k tomu všemu pěkně po svých.
Během čtyř dnů jsme společně nachodili něco kolem padesáti kilometrů, a to už je co říct! Pro některé to byla opravdu výzva a dle jejich slov to chtěli chvílemi i vzdát, ale zaslouží si ohromnou pochvalu, protože všichni vydrželi až do konce. Pátý den jsme také něco tvořili a trochu odpočívali.

Počasí nám bylo nakloněné, a tak jsme vyšlápli na rozhlednu Dymník (snad tou nejdelší možnou cestou, jakou to vůbec šlo!), Vlčí horu i na Tanečnici v Mikulášovicích. Tam jsme také navštívili krásné přírodní koupaliště. Dalším zajímavým místem byla konírna v Království u Šluknova. V mezičasech děti vyráběly cestovatelské kamínky a magnetky. Poslední den jsme vyráběli vaky. Při jejich výrobě jsme se inspirovali vším, co jsme během výletů viděli. Nakonec došlo i na výrobu modelů rozhleden. 

Za sebe mohu říct, že tábor byl velmi vydařený, a to i díky tomu, že se sešla opravdu fajn parta dětí. Také musím poděkovat mé kolegyni Lucce Duchoslavové za pomoc.

Pavla Poláková, vedoucí Ateliéru SI

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Palackého 205, 408 01 Rumburk