JIŽ BRZY ZVEŘEJNÍME PRAVIDELNÉ AKTIVITY NA ROK 2022/2023
  Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Pohár Českého ráje – Turnov


20.06.2022
Na poslední závody v judu se v tomto školním roce vypravilo do Turnova na Pohár Českého ráje osm našich judistů.
Za nejmladší kategorii U9 bojovala Bára Dostálová, Míša Martinec a Tomáš Grimm, v kategorii U11 Klárka Dostálová, Anička Gavurová a Martin Lamač. Kategorii mladších žáků zastupovali Ondra Martinec a Adam Grimm. Nejcennější kov získala Anička Gavurová, která nenašla přemožitele a zcela právem získala zlatou medaili.

O další medaili se nám postaral Míša Martinec. Díky tomu, že nebyla jeho váhová kategorie zastoupena žádným závodníkem, získal za svoji váhovou kategorii zlato. Tím ale závody pro něj neskončily. Byl dán do kategorie o 5,5 kg těžších judistů, kterých se vůbec nezalekl, úžasně bojoval a podařilo se mu tři zápasy vyhrát nádhernými hody. Nevyšel mu akorát poslední zápas, kdy ho porazila zkušená závodnice z Prahy a Míša tak skončil na 2. místě.

Krásné zápasy opět předvedla Klárka Dostálová. Té nevyšel pouze jediný zápas, jinak nad ostatními soupeři měla jasnou převahu a odvezla si stříbro. Pochvalu zaslouží i Barča, která měla hodně vyrovnané zápasy, bojovala statečně, ale na lepší než třetí místo to tentokrát nestačilo. Bronzovou medaili si také odvezl Tomáš Grimm.

Tradičně kategorie mladších žáků byla hodně obsazená a Ondra s Adamem to vůbec neměli jednoduché. Adam narazil na samé zkušené závodníky a bohužel se mu nepodařilo postoupit do bojů o medaile. Ondrovi se první dva zápasy také nedařilo, ale pak zabojoval a další dva vyhrané zápasy ho posunuly o boj o třetí místo. Nad svým soupeřem měl po celou dobu převahu, krásně bojoval, pak ale došlo k zaváhání na zemi. Soupeř Ondru přetočil do držení a bronzová medaile nám o kousek unikla.

Všem našim závodníkům patří velká pochvala za bojovnost a krásnou reprezentaci.

Děkujeme městu Varnsdorf a rodičům za podporu našeho sportu.

Petra Martincová

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk