Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Další děti z výběžku tentokrát „vandrovaly“ do Ústí nad Labem


25.10.2017
Žáci sedmých ročníků z Mikulášovic a Dolní Poustevny se vydaly 11. 10. 2017 do našeho krajského města - Ústí nad Labem. A bylo se na co těšit.
Nejdříve nás čekala prohlídková exkurze divadla Činoherní studio. Prohlédli jsme si opravdu vše, co bývá většině diváků skryto. Šatny herců, rekvizitárnu, kostymérnu, kukaně osvětlovačů a zvukařů. Dostalo se nám také kvalifikovaného výkladu o historii divadla i zajímavých „drbů“, kteří známí herci zde začínali (Bartoška, Chýlková…).

Poté jsme se přesunuli lanovkou na známou Větruši a prohlédli si panorama města. Měli jsme štěstí, že bylo velmi dobře vidět (což se prý stává velice zřídka) a tak jsme mohli obdivovat jak historické budovy i krásnou barevnost podzimních lesů.

Vrcholem našeho „vandrování“ byla návštěva zámku Trmice. Zde je umístěná největší expozice modelové železnice v Čechách. Zasvěceným výkladem nás celou prohlídkou provázel kastelán zámku a také zároveň tvůrce těchto modelů. Většinu z nich nám také ukázal v pohybu se všemi efekty, které k železnici patří. Vlaky z různých období projížděly do posledního detailu vypracovanými krajinami, městy a nádražími. Pro většinu z nás opravdu nezapomenutelný zážitek.

Doufáme, že i další školy využijí nabídky Schrödingerova institutu a pojedou s námi navštívit další krajská města naší republiky.

Projekt je spolufinancován Ústeckým krajem.

Novinky e-mailem

Přihlášením souhlasíte
se zpracovaním osobních údajů
Volejte +420 603 245 775 nebo +420 413 034 800  •  Kontakty
Napište sekretariat@sinstitut.cz
Sídlo: Londýnská 562, 407 53 Jiříkov
Zasílací adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk