Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Rumburská LILIE vykvetla na Dymníku

11.10.2017
Rumburk může být na svoji LILII ve znaku opět hrdý. Pod názvem "Rumburská LILIE" se ve sváteční den 28. září konal již druhý ročník etapových závodů v orientačním běhu, tentokrát s centrem ve Fotbalgolfu Dymník. O zvyšující se popularitě LILIE svědčí účast více než 350 závodníků z téměř celých Čech.
Systém volného pořadí sbírání kontrol vnesl do dopoledního běhání s mapou v lesním okolí Dymníku spoustu zajímavých momentů. Pravověrné orientační běžce ale nejvíce překvapil vložený polední mikrosprint u Stromu života, kdy za každým obeliskem byla "ukrytá" kontrola a nalézt v pořadí tu správnou jen podle mapky příslušné tratě bez dalších navigačních prvků byl pro mnohé překvapivý problém. A tak místo běhání bylo více vidět, jak závodníci nad mapou přemýšlejí za chůze vpřed i pozpátku. Za chybně oraženou kontrolu totiž hrozila citelná časová penalizace. Závěrečný odpolední sprint v okolí fotbalgolfového hřiště byl pak už jen třešinkou na dortu.

V rámci LILIE se konaly i závody pro mladší nadšence běhu s mapou, které proběhly za podpory Schödingerova institutu. A závodníků na startu rozhodně nebylo málo, ba naopak, příjemným překvapením totiž byla účast 155 dětských závodníků. Část z nich navštěvuje pravidelné tréninky pod vedením Tomáše Babického v Rumburku. Do konce října probíhají právě v okolí Dymníku, sraz každý čtvrtek 17:30 ZŠ U Nemocnice nebo na parkovišti u Fotbalgolfu v 17:45. Na konci října se aktivita přesune do tělocvičny. Termín listopad - duben: pondělí a středa 18:00 - 19:00 tělocvična ZŠ U Nemocnice.

Rumburk se LILIÍ zapsal do mapy spokojených účastníků orientačního bloudění. Asi nejlakoničtěji to vyjádřil Pavel Kříž ze Žďáru nad Sázavou, proslulý svými kritickými připomínkami, který jen stručně prohlásil: "Bylo to dobré, příště přijedu zas!"

A kdo vyhrál? Asi každý, kdo si k letošní Rumburské LILII přivoněl. Vůbec zde nešlo o to, zda byl na své trati 30 nebo 100 minut, ale o to, zda byl s vlastním závodem spokojen. A protože spokojeni podle svých vyjádření byli nakonec všichni, vyhrál asi nejvíce Rumburk, protože byl vidět a LILIE v jeho podání zavoněla silně. Bez podpory města, sponzorů a dobrovolných pořadatelů by to ale nešlo.