Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

Orientační běžci se u Labe neztratili

26.05.2017
Orientační běh působí v Rumburku a pod Schrödingerovým institutem pouze necelý rok, ale i za tak krátkou dobu se může pochlubit dobrými výsledky.
To ukázala i historicky první účast našich zástupců v Krajském kole přeboru škol v orientačním běhu, který se konal 10. května v Roudnici nad Labem. Závody probíhaly na pravém břehu Labe a některé kontroly byly umístěny i v těsném sousedství kanálu pro vodní slalom. Do krajského klání jsme vyslali jen početně malou výpravu 11 závodníků. Ta byla vytvořena ze zástupců škol, které se aktivně zúčastňovali předchozích základních kol Přeboru škol Šluknovského výběžku. Šance na nějaké čelní umístění se zdála být malá, vždyť některé další a zkušenější školy z Ústeckého kraje reprezentovalo na této akci více než 20 závodníků a na počtu startujících v jednotlivých soutěžních kategoriích závisel i bodový zisk jednotlivých škol.

Ale oč menší počtem byla naše výprava z výběžku, o to větší byly dosažené úspěchy a radost z nich. Viktorie Nováková získala 1. místo v kategorii D5 a pohár za 2. místo pro ZŠ Rybniště, Anita Semerádová pak získala pohár za 3. místo pro ZŠ U Nemocnice Rumburk, také v kategorii D5. I ostatní borci bodovali za své školy s dobrými výsledky. Blahopřejeme.