Volejte  +420 603 245 775   •   Kontakty

27.08.2023
Již po jedenácté se uskutečnil dětský běžecký závod v rámci Cross Parkmaratonu a oslav Dne Českého Švýcarska v Krásné Lípě.
Meteorologové nás strašili silnými bouřkami a vydatnými dešti, ale předpověď se naštěstí nevydařila, počasí umoudřilo, a tak se necelá devadesátka malých běžců mohla opět postavit na startovní čáru a zaběhnout si dětský závod v Krásné Lípě.

Opět se startovalo až v odpoledních hodinách, aby i rodiče mohli vidět své děti a podpořit je. Děti byly rozděleni do třech kategorií podle věku, a i když byl změřen prvním třem závodníkům z každé kategorie čas, tak pro nás vyhrálo všech 87 dětí, protože všichni doběhli do cíle. Každý tak obdržel krásnou medaili z dílny Jaroslava Šafra.

A že je dětský závod úplně pro každého, a ne nadarmo máme první kategorii od 0 let, dosvědčuje i ten fakt, že nejmladší účastnicí byla letos tříměsíční Verunka z Jinočan. Dále se také můžeme pochlubit i mezinárodní účastí - mezi startujícími byl i závodník z Francie.

Jedenáctý ročník je za námi a na všechny soutěžící se těšíme opět za rok v Krásné Lípě.

Nejlepší časy:
1. kategorie 300 metrů: 53.00 s (Valko), 53.50 s (Zapletalík), 54.03 s (Bilá)
2. kategorie 1000 metrů: 4.30 min. (Hodulák), 4.40 min. (Sobotová) , 4.43 min. (Borecký)
3. kategorie 1500 metrů: 5.30 min. (Novotný) , 5.40 min. (Singh), 5.50 min. (Mladenov)