Slider 1Slider 2Slider 5Slider 6

NOVÁ KOLEKCE SI OBLEČENÍ

 

» KUPUJ ZDE


Schrödingerův institut se zapojil do projektu Dobromat

Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, zde máte možnost.

» více informací

» nakupovat a podpořit

 

Obleč se do žlutého

Všechny tyto SI vychytávky můžete pořídit v kanceláři sekretariátu,
Palackého 205, Rumburk.

» ceník


Nenechte si ujít, co se bude konat!

A nebo se podívejte na to, co se dělo.

» více informací

Závěrečná tisková zpráva projektu Dětský muzikál

1. 12. 2016 14:23

Od ledna 2016 Hudební akademie Schrödingerova institutu realizovala projekt Dětský muzikál, který podpořil Ústecký kraj v dotačním titulu Volný čas 2016 částkou 35.000 Kč. Autorem díla je gestor Hudební akademie Bc. René Habich a společně s tutory Schrödingerova institutu Mgr. Ondřejem Loukou a Alenou Převorovou bylo toto dílo uvedeno na scénu. Žáci v rámci pravidelných aktivit zkoušeli hudbu, texty v různých místech výběžku, jednou za měsíc o víkendu pak probíhala společná zkouška. Dále nácviku byla věnována dvě víkendová a jedno týdenní soustředění.

Zde jsou výstupy muzikálu:

  • Ve dnech 13. 5. 2016 – 15. 5. 2016 proběhlo v Natuře Rumburk, akce se zúčastnilo 28 dětí z celého výběžku. Společným úkolem mladých hudebníků byl nácvik muzikálu „Jak se šašek stal králem“. Hlavním cílem bylo postavit „kostru“ díla, aby se bylo od čeho odrazit. To se zdařilo a nacvičili jsme 27 minut hudby a divadelních výkonů, které budeme dále pilovat a dolaďovat v rámci pravidelných aktivit, zkoušek v tančírně a letního soustředění.
  • 2. 7. - 9.7 2016 proběhlo soustředění HAŠ v areálu penzionu Pod Jedlovou, na chatě Růženě. Soustředění se účastnilo 37 žáků. Děti mimo nácviku muzikálu zažili výlety, hry, táborák, poznali nové přátele. Důležité také bylo naučit žáky lépe pracovat s mikrofony a docílit toho, aby bylo zřetelně slyšet zpěv, který dosud zanikal v hudbě. Také divadelní složka zasloužila pozornost lektorů a k žákům bylo směrováno mnoho užitečných rad a ukázek, jak se chovat na jevišti, jak mluvit.
  • Vystoupení pro rodiče a přátele Hudební akademie Šluknovska 9. 7. 2016 v rámci letního soustředění. Závěrem celého soustředění vylo vystoupení pro rodiče a přátele HAŠ. Vše již v kostýmech a s kulisami, které zhotovily zaměstnankyně SI z Jiříkovského střediska a někteří rodiče.
  • Ve dnech 9. 9. 2016 – 10. 9. 2016 HAŠ pořádala soustředění ve zkušebně HAŠ v Mikulášovicích. Cílem soustředění bylo nácvik muzikálu „Jak se šašek stal králem.“ První den jsme se zaměřili na dolazení zpěvů, nejprve nácvik probíhal akusticky, poté s celou kapelou. Druhý den jsme se zaměřili na nácvik hereckých výkonů a proběhla generální zkouška. Soustředění se účastnilo 19 žáků HAŠ, z celého výběžku.
  • Dne 17.9 2016 proběhla v rumburské Loretě premiéra muzikálu „Jak se šašek stal králem“. Při premiéře žáci podali výborný výkon a i přes nepřízeň počasí aktivita přilákalo přes 100 lidí, a posluchači ocenili dětské herecké a pěvecké výkony.
  • Dne 20. 10. 2016 žáci HAŠ prezentovali skladby z muzikálu „Jak se šašek stal králem“ na gala koncertu mezinárodního festivalu dětského a mládežnického umění Bohemia stars, kde získali ocenění za nejlepší umělecký výkon.
  • Dne 25. 10. 2016 Hudební HAŠ vystoupila s muzikálem „Jak se šašek stal králem“ v Mikulášovicích. Akce byla koncipována jako výchovný koncert pro žáky ZŠ a pozvání dostaly i děti z chráněného bydlení Pastelky z Vilémova. Vystoupení se účastnilo přes 200 posluchačů, kteří zaplnili sál klubu v Mikulášovicích. V Mikulášovicích má muzikál svoji kolébku. Vše začalo zde na zkouškách dětské kapely Flegmatix, která připravila hudbu pro zpěváky.
  • Dne 30. 10. 2016 Hudební HAŠ vystoupila s muzikálem „Jak se šašek stal králem ve Šluknově. Při plánování vystoupení bylo počítáno s max. 60 účastníky a nakonec jsme museli přidávat židle, protože účastníků bylo zhruba 80. K akci byl použit i svozový autobus, který mohl využít tem, kdo neměl možnost jet na vystoupení z menších vesniček autem.
  • Dne 2. 11. 2016 Hudební HAŠ vystoupila s muzikálem „Jak se šašek stal králem“ v Dolní Poustevně v centru setkávání. Na akci vystoupilo 18 žáků akademie + 3 učitelé

 

Projekt dětský muzikál skončil k 3. 11. 2016, ale již nyní je jasné, že muzikál bude nadále na hudebně – divadelní scéně i nadále. V roce 2017 bude natočeno demo se skladbami muzikálu a jsou naplánovány další vystoupení. Můžete se těšit na vystoupení ve Velkém Šenově, Novém Boru, Chřibské, Krásné Lípě…

Děkujeme všem za pomoc a podporu při realizaci.

Gestor HAŠ Bc. René habich

Projekt finančně podpořil Ústecký kraj.

Logo Ústecký kraj


Fotogalerie

fb-link-sasek-uk.jpg
has-jak-se-sasek-stal-kralem-web.jpg
has-jak-se-sasek-loreta-web-netisknout.jpg
has-jak-se-sasek-sluknov-web.jpg
has-jak-se-sasek-dp.jpg
has-jak-se-sasek-mikulky-web.jpg
galakoncert-plakat-2-a4-web.jpg

TISKOVÁ ZPRÁVA JAK SE ŠAŠEK STAL KRÁLEM DIVADLO PŘEDSTAVENÍ HAŠ MUZIKÁL HUDBA AKCE PROJEKT RENÉ HABICH