Slider 1Slider 2Slider 5Slider 6

NOVÁ KOLEKCE SI OBLEČENÍ

 

» KUPUJ ZDE


Schrödingerův institut se zapojil do projektu Dobromat

Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, zde máte možnost.

» více informací

» nakupovat a podpořit

 

Obleč se do žlutého

Všechny tyto SI vychytávky můžete pořídit v kanceláři sekretariátu,
Palackého 205, Rumburk.

» ceník


Nenechte si ujít, co se bude konat!

A nebo se podívejte na to, co se dělo.

» více informací

Vyprávění o expedici – „Studánka Vlčí hora“

5. 2. 2018 10:00

To, že dokáže být letošní zima nevyzpytatelná se mohli stateční všeználkovští průzkumníci přesvědčit v sobotu 27. 1. 2018 na vlastní kůži.

Ještě v pátek bylo přívětivé počasí, do sobotního rána nás ale přivítala mlha, pošmourno a deštivo. Přesto 14 dětí a 5 dospěláků, příslušně oblečení a s dostatečnou zásobou teplého čaje vyrazili za dobrodružstvím na Vlčí horu a dále pak na Telenec, turistickou chatu a stezkami v lese u Brtnického potoka. Sníh sice většinou vystřídalo bahno, přesto jsme po cestě narazili na stopy lišky, spárkaté zvěře a v lese dokonce na kaliště divokých prasat. Po svačině pod převisem „Malého pruského tábora“ jsme dorazili k cíli. Studánka byla opravdu velmi zanedbaná. Viděli jsme ji však na vlastní oči, takže v pondělí v klubovně budeme mít představu, kterou vtělíme do návrhů, co všechno nás na jaře čeká. I přesto, že jsme byli již dostatečně mokří, jsme základní úpravy již udělali, prohlédli si důkladně okolí. Dokonce někteří stopaři objevili i kosti zvěře. Nejsme žádní odborníci, ale pravděpodobně se jednalo o pozůstatky divokého prasete.

Na zpáteční cestě jsme se šli podívat na čedičovou kupu, abychom se na vlastní oči přesvědčili, že opravdu střelka kompasu má značnou odchylku. Takže jedno tajemné místo Šluknovského výběžku jsme již objevili. Závěr expedice nám trochu zkomplikovaly volby, protože se konaly v místní čajovně, kde jsme se chtěli občerstvit. Operativně jsme tedy zavolali tatínkům a místo autobusem, jsme jeli komfortně auty. A abychom splnili veškerý program, tak jsme si občerstvení dali v krásnolipském pivovaru.

Už se těšíme na jaro, až ke studánce vyrazíme znovu.

Všeználci

 


Fotogalerie

p1040782.jpg
p1040814.jpg
p1040797.jpg
p1040795.jpg
p1040794.jpg
p1040788.jpg
p1040785.jpg