Slider 1Slider 2Slider 5Slider 6

NOVÁ KOLEKCE SI OBLEČENÍ

 

» KUPUJ ZDE


Schrödingerův institut se zapojil do projektu Dobromat

Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, zde máte možnost.

» více informací

» nakupovat a podpořit

 

Obleč se do žlutého

Všechny tyto SI vychytávky můžete pořídit v kanceláři sekretariátu,
Palackého 205, Rumburk.

» ceník


Nenechte si ujít, co se bude konat!

A nebo se podívejte na to, co se dělo.

» více informací

Schrödingerův institut pořádá třetí ročník Dětské konference v Krásné Lípě.

28. 4. 2019 15:10

„Dáváme prostor mladým šikovným lidem, aby mluvili a prezentovali to, co je baví a co je jejich srdcím nejbližší. Snažíme se ovšem stále zůstávat u témat, která se nějakým způsobem dotýkají Šluknovského výběžku“ říká ředitelka Schrödingerova institutu Gabriela Doušová. Institut ve spolupráci se ZŠ Krásná Lípa pořádá letos v květu třetí ročník Dětské konference s podtitulem – „Šluknovský výběžek mám ho rád.“

Začátkem května se v Krásné Lípě bude konat již třetí ročník Dětské konference s podtitulem Šluknovský výběžek – mám ho rád. Cílem této akce je spojovat lidi na základě společných zájmů, žáky, jejich kamarády, rodiče, učitele i vedení škol.

„Jsme přesvědčeni, že i v našem regionu – Šluknovském výběžku vyrůstají šikovné děti, které se věnují různým aktivitám a chceme jim dát možnost prezentovat je a diskutovat o nich, o jejich znalostech, názorech a zájmech, navazovat nová přátelství a spolupráci a vyměňovat si zkušenosti. Chceme v nich také podpořit hrdost na výsledky své práce, svou školu, místo, ve kterém vyrůstají,“ vysvětluje jedna z organizátorek a iniciátorka akce, speciální pedagožka ze ZŠ Krásná Lípa Jana Veselá.

Její slova doplňuje ředitelka Schrödingerova institutu Gabriela Doušová: „Je důležité, aby mladí lidé v sobě pěstovali schopnost kritického myšlení, zdravého úsudku, nestranného pozorování, aby rozvíjeli své rétorické schopnosti, ale i zdravé sebevědomí, které jim dovolí prezentovat a obhajovat jejich názory před druhými diskutujícími i před širším publikem. Proto vznikla Dětská konference, která všechny tyto aspekty spojuje v jeden celek a plní tak více cílů najednou,“ dodává.


Fotogalerie

startup-594090.jpg