Slider 1Slider 2Slider 5Slider 6

NOVÁ KOLEKCE SI OBLEČENÍ

 

» KUPUJ ZDE


Schrödingerův institut se zapojil do projektu Dobromat

Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, zde máte možnost.

» více informací

» nakupovat a podpořit

 

Obleč se do žlutého

Všechny tyto SI vychytávky můžete pořídit v kanceláři sekretariátu,
Palackého 205, Rumburk.

» ceník


Nenechte si ujít, co se bude konat!

A nebo se podívejte na to, co se dělo.

» více informací

Podzimní výprava stopařů, aneb dobytí Jižního pólu

31. 10. 2017 14:49

Ve čtvrtek 26. října v 8.00 hodin vyráží nejzdatnější členové oddílu Stopařů na čtyřdenní expedici do Trutnova, aby strávili podzimní prázdniny v Krkonoších a v celopobytové hře se pokusili dobýt Jižní pól s jejich hlavním vedoucím Martinem Hoškem, který celou výpravu barvitě popisuje. Posuďte sami!

Základní tábor rozbíjíme na internátě tamní lesnické akademie, odkud vyrážíme na jednotlivé výpravy. Mezi krkonošskou klasiku patří výšlap na vrchol Sněžky, a tak se není čemu divit, že první z nich nás vede právě tam. Začínáme na Pomezních boudách, kde jsme po výstupu z autobusu doslova ochromeni zimou. Naštěstí nás hned zpočátku čeká malý stoupáček, takže se dostatečně zahříváme a zvesela se ubíráme po modré k našemu cíli. Tedy až do té doby, než přijde pár kapek, které velmi brzy přerostou v pěkný déšť. I přesto, že se choulíme pod pláštěnkami, jsme brzy mokří. Nálada se zlepší, když všude kolem nás začíná poletovat sníh. Avšak i to se brzy stává otravné. Nalevo, napravo, před námi se všude povaluje bílá neprůhledná mlha, stále prší, pěšinky plné vody a zima. Prostě skvělý. Když se přiblížíme k vrcholu, přidává se silný vichr, chvílemi se nedá ani jít. I přes všechny nesnáze Stopaři Sněžku zdolávají. Na hoře se schováváme v poštovně, kde se posilňujeme horkým čajem. Následně opět vylézáme do mrazu, mlhy a vichru. Fotíme se na vrcholu, a co nejrychleji míříme po žluté pryč. Než se dostaneme do údolí, ještě nás přepadne krupobití, které do obličeje bolí tak, že se musíme ukrýt v kosodřevinách. Na Děčínské boudě si za odměnu dáváme domácí palačinky, odkud opět jak jinak než za deště kráčíme do Pece pod Sněžkou a následně autobusem do Trutnova a rovnou do horké sprchy. Po večeři poměrně brzy usínáme.

V sobotu ráno míříme ranním vlakem do Teplic nad Metují, kde se chystáme navštívit Adršpašsko-teplická skalní města. Do skal vstupujeme z teplické strany a procházíme si zdejší okružní cestu se svými 70 pojmenovanými skalními útvary. Skrz Vlčí rokli a stovky schodů nahoru a dolů se dostáváme do Adršpašských skal, kde obdivujeme bezmála 100 metrů vysoké skalní věže, hluboké soutěsky, Myší díru, rašeliniště, vodopády a zatopenou pískovnu. Občas trochu zamrholí, ale nic hrozného to není. Po celodenním bloudění ve skalách jsme opět dosti promrzlí, takže se všichni těší do tepla spacáku. Po pizze k večeři hrajeme ještě několik her a jdeme na kutě.

V neděli ráno nám nezbývá nic jiného, než si zabalit věci, vyhlásit a odměnit nejlepší účastníky a po bleskově rychlém úklidu ubytovny plni skvělých zážitků opustili Trutnov a zamířili zpátky domů.

To jsme však ještě nevěděli, co nás čeká. Po vichřici, která v naší zemi v noci udeřila, doprava doslova zkolabovala. Zpoždění, zpoždění a zase zpoždění. Přesedání z vlaku do autobusu, z autobusu do vlaku, čekání na hasiče, až odstraní popadané stromy, … Místo návratu ve tři odpoledne se do Varnsdorfu dostáváme v osm večer! 

Martin Hoško 


Fotogalerie

dscf2518.jpg
dscf2543.jpg
dscf2455.jpg
dscf2448.jpg
dscf2462 (1).jpg
dscf2467.jpg
dscf2511.jpg
dscf2519.jpg
dscf2539.jpg
dscf2547.jpg
dscf2559.jpg
dscf2565.jpg
dscf2572.jpg

výprava stopaři sinstitut krkonoše snezka počasí