Slider 1Slider 2Slider 5Slider 6

NOVÁ KOLEKCE SI OBLEČENÍ

 

» KUPUJ ZDE


Schrödingerův institut se zapojil do projektu Dobromat

Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, zde máte možnost.

» více informací

» nakupovat a podpořit

 

Obleč se do žlutého

Všechny tyto SI vychytávky můžete pořídit v kanceláři sekretariátu,
Palackého 205, Rumburk.

» ceník


Nenechte si ujít, co se bude konat!

A nebo se podívejte na to, co se dělo.

» více informací

LDT Po stopách loupežníků, Tomášov

27. 8. 2018 14:30

Tábor na Tomášově jsme zahájili v neděli v dopoledních hodinách. Protože se tábor odehrával v našem regionu, zvolili jsme dopravu vlastní. Rodiče tak měli možnost seznámit se s vedoucími a prohlédnout si prostředí. Protože se děti mezi sebou neznaly, zahráli jsme si na reportéry a vyzpovídali se navzájem. Po obědě jsme se ubytovali a hráli další seznamovací hry.

Každý den jsme měli naplánovaný tak, že dopoledne jsme trávili v blízkosti areálu a odpoledne se vydávali na výlety. V pondělí nás čekal druhý teplý den. Dopoledne jsme hráli v lese hru, ve které jsme po vyluštění tajenky dostali úkol: postavit loupežníkovi Vildovi ten nejskvělejší a nejkrásnější domeček z přírodního materiálu. Odpoledne jsme šli lesní cestou na nedaleké dětské hřiště. Nejvíce jsme si užili atrakce s vodou a pak už rychle spěchali zpátky na večeři.
V úterý bylo z celého týdne nejtepleji a my strávili celý den na mikulášovickém koupališti. Skákadlo, lano, vor, sluníčko a voda… Náramně jsme si to užili. A večer nám ještě zbyla energie na opékání buřtů. Ve středu jsme zvolili volnější den – dopoledne jsme hráli turnaj v molkky a ping pongu a také se učili orientovat v terénu pomocí buzoly. Po obědě jsme vyšlápli na vrchol Tanečnice a ověřili, že na vrchol rozhledny vede 318 schodů. Večer jsme byli od sousedního tábora pozvaní na diskotéku a to jsme si nenechali ujít. Čtvrtek, poslední celý den tábora, jsme trávili v okolí penzionu. Sluníčko hřálo a nechtěli jsme riskovat úžeh nebo spálená záda. Opět se hrály molkky, ping pong a střílelo se z luku. Odpoledne jsme po družstvech vyráželi vybavení gpskami do okolí a hledali naše vlastní cache. Nebylo to tak jednoduché, když se ale spojí všichni dohromady, k cíli se dostanou! Každý den děti dostaly část mapy, která je měla dovést k pokladu, který si prý někde v okolí zakopal loupežník Vilda. Ve čtvrtek získaly poslední kus mapy a po večeři mohly vyběhnout hledat. Všichni byli úspěšní a domů si odváželi trochu sladkostí a hlavně upomínkové předměty jako vzpomínku na tábor. Večer nás čekalo opékání buřtů, Riskuj, oblíbená hra Praporky, střílení z luku a loučení s novými kamarády. Ráno po snídani jsme uklidili pokoje a již netrpělivě vyhlíželi příjezd rodičů


Fotogalerie

hriste 11.jpg
vsichni.jpg
dsc00280.jpg
dsc00237.jpg
domecky 06.jpg

Dana Sádovská