Slider 1Slider 2Slider 5Slider 6

NOVÁ KOLEKCE SI OBLEČENÍ

 

» KUPUJ ZDE


Schrödingerův institut se zapojil do projektu Dobromat

Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, zde máte možnost.

» více informací

» nakupovat a podpořit

 

Obleč se do žlutého

Všechny tyto SI vychytávky můžete pořídit v kanceláři sekretariátu,
Palackého 205, Rumburk.

» ceník


Nenechte si ujít, co se bude konat!

A nebo se podívejte na to, co se dělo.

» více informací

Evropská unie podpořila Schrödingerův institut

4. 3. 2019 15:05

Necelé dva miliony korun obdržel Schrödingerův institut na své aktivity pro roky 2019 až 2021 z Operačního programu výzkum, vývoj, vzdělávání, z programu Šablony II, který je částečně financován ze zdrojů Evropské unie a částečně z ministerstva školství.

Tyto peníze by měly pomoci v dalším rozvoji a úrovně vzdělávání ve středisku volného času.

„Dotace za Evropské unie nám umožní rozšiřovat naše poznatky a znalosti z práce s dětmi ve spolupráci s kolegy z jiných středisek volného času a ze škol, zejména ze škol sportovních a mateřských. Slibujeme si od těchto setkávání nejen sdílení informací a zkušeností, ale i s tím související zkvalitňování naší práce, zavádění nových poznatků do výchovy a vzdělávání a tím lepší práci s našimi dětmi,“ uvedla ředitelka Schrödingerova institutu Gabriela Doušová.

Zavádění nových metod do vzdělávání by v rámci této podpory měly i programy podporující zavádění ICT techniky do škol. „Náš projekt počítá s pořízením šedesáti kusů tabletů a notebooků, které využijeme nejen v našich vědomostních kroužcích, jako je kroužek Všeználek pro mladé badatele, nebo Kočičí akademie, kde se děti připravují na školní vyučování a doplňují si potřebné znalosti, ale budeme je umět využít i pro naše malé sportovce, kteří si pomocí konkrétních programů budou moci zdokonalovat své herní dovednosti, techniku hry i techniku pohybu na hřišti. Velký zájem o tento program v rámci Šablon II. má naše basketbalová a volejbalová akademie, fotbalová škola i cyklistická akademie,“ dodává Doušová.

Tím však další aktivity Schrödingerova institutu podpořených z této dotace nekončí. Jak vysvětluje ředitelka institutu, během následujících čtyřiadvaceti měsíců má institut naplánováno dvanáct velkých projektových dnů, dvanáct komunitně osvětových akcí, otevření tří klubů pro nadané děti – badatelského, čtenářského a klubu logiky a deskových her.

Institut tak připravuje různé výstavy, zajímavé přednášky s odborníky, společné akce pro rodiče a jejich děti, akce pro širokou veřejnost kulturní i sportovní a mnoho dalšího. „Opravdu štědrá dotace z Unie nám pomůže splnit si celou řadu našich plánů, které bychom jinak nemohli vůbec zrealizovat nebo jen v omezeném rozsahu. Už teď z toho máme radost, že si můžeme plnit naše sny a věřím, že tyto akce udělají radost i účastníkům a členům, a že jim všem to bude jen ku prospěchu.


Fotogalerie

pastedgraphic-1 (1)-page-001.jpg
pastedgraphic-2-page-001.jpg