Zima s kočkou Rejdice 2018

24. 2. 2018 14:36

Hory, zima, sníh, sluníčko, lyžování, snowboarding, bobovačky,… V tomto duchu probíhaly týdenní jarní prázdniny u nás.

Letos jsme se na doporučení vydali do Rejdic a už teď víme, kam příští rok. Menší skiareál s velkým snowparkem a ubytováním přímo pod sjezdovkou. Děti jásaly radostí, že nebudou muset nikam chodit a vyjedou rovnou z chalupy k vleku. Avšak první noc, když rolba upravovala sjezdovku, byla situace jiná: nemůžeme spát, bliká nám tady světlo… :-D

Abychom si užili lyžování, tak jsme přijeli již v neděli odpoledne, abychom si odbyli vybalování, seznámení se s chalupou, pravidly a programem na následujících 5 dní. V pondělí a v úterý jsme strávili celý den na svahu s výjimkou oběda a poledního klidu. Děti byly rozděleny dle zkušeností a možností do skupin, kde se jim po celou dobu věnoval instruktor. S dětmi jsme procvičovali stávající i nové dovednosti, zkoušeli jsme překážky ve snowparku, učili jsme se otočky a podobné srandy. Po lyžování jsme se nechali vyvézt lanovkou a užívali jsme si bobování přímo na svahu, kde nás nejvíce zaujaly rolety, kde jsme se vyřádili. S sebou jsme měli také „zimní kočárek“ snowscoot, který si mohli odvážlivci ozkoušet. Za jeho zapůjčení děkujeme bikeshopu Katmar. Našli se i tací, kterým to opravdu šlo. Ve středu jsme měli odpočinkové dopoledne, tak jsme se vydali na krátký výlet do Příchovic k Čápovi, kde jsme se občerstvili v bufetu, protože Vietnamci tam nebyli :-D Odpoledne jsme opět řádili na svahu.

Čtvrtek jsme strávili celý na svahu a večer nás čekala dvojitá oslava narozenin s diskotékou. V pátek dopoledne jsme si naposledy užili sjezdovku a přišlo na řadu balení a nošení zavazadel do autobusu.
Ubytováni jsme byli v menší chalupě, která se zpočátku dětem příliš nelíbila (nebyla moc prostorná, takže parkour a teroristi byly mimo hru). Ke konci bylo ale všem líto, že už se nusíme s chalupou rozloučit. Na jídlo jsme docházeli do centrální budovy, která byla cca 50 m od naší chalupy. Tam jsme mohli také trávit čas po večeři u deskových a karetních her nebo jsme si mohli malovat.

Teď k tomu nejdůležitějšímu bodu! Stravování a přístup ze strany paní vedoucí a personálu. Po 4 letech jsme potkali správné lidi na správném místě. Všichni k nám byli velmi vstřícní, nic nebyl problém, kvalitní jídlo, domácí kuchyně, ke svačinám ovoce, zelenina, domácí pomazánky, děti jedly i polévky a přidávaly si. Při loučení se dětí ptali, jestli přijedou i příští rok a skoro všichni se hlásili, což je známka spokojenosti. Chtěli bychom jim tímto poděkovat a budeme se těšit na příští rok.

A vy se můžete těšit taky, protože máme rezervovaný termín opět o jarních prázdninách, akorát budeme ubytováni v centrální budově.

 

Více fotek najdete na facebookové stránce Rok s kočkou

 


Fotogalerie

dsc00740.jpg
dsc00733.jpg
dsc00771.jpg
dsc00746.jpg
dsc00752.jpg
dsc00770.jpg
dsc00773.jpg
dsc00809.jpg
dsc00802.jpg
dsc00804.jpg

Bleskovky

Letní bikecamp Singltrek

8.7. 2018 20:08

Vysvědčení se nestihlo ani zmačkat a děti už seděly ve vlaku směrem do Nového Města pod Smrkem, kde nás čekal pětidenní bikecamp na stezkách Singltreku. Letní bikecamp pořádáme již… celý článek

Nabídka cyklokempů na Singltreku 2018

5.4. 2018 11:23

Letní a podzimní cyklokemp pro děti na Singltreku pod Smrkem! Pobytové akce, kde nás čeká spousta zábavy a adrenalinu nejenom na kolech. Bajkovačky na stezkách, soutěže na pumptracku, osvojení… celý článek

<  >