Jana s Matějem uzavírali sezónu ve Špindlu

13. 10. 2017 16:13

Marosana End of Season - dnes již kultovní akce pořádaná legendárním českým bikerem Michalem Marošim. Letos 19. ročník opět proběhl ve Špindlerově Mlýně za účasti „těch nejvěrnějších“ a pro nás byl o to zajímavější, že se ho zúčastnili i naši cykloinstruktoři Jana Trojanová a Matěj Jindřich.

Na šílenost, kterou si připravili organizátoři v podobě disciplíny Japan DH, to je když se vás dolů po sjezdovce řítí rameno na rameno 60 bikerů najednou, a hlavně nepřízeň (nebo vlastně přízeň?) počasí se Jana s Matějem hecovali už od podzimního Singltreku. Utekl týden a už seděli na lanovce směr vrchol Svatého Petra.

To, že se jedná pro většinu bikerů o poslední závod sezóny, bylo znát na každém rohu. Nikdo už nehrotí body do poháru, super atmosféra, kterou si přijeli všichni hlavně užít, s ohledem na skutečnosti i přežít. Nechyběla ani špička téhle komunity, Tomáš Slavík, čtyřnásobný světový šampion.

Jak už bylo zmíněno, předpověď napovídala podmínkám spíše pro motokros, než pro jízdu na kole. Mlha, voda na trati, špinavé brýle tak, že jedete skoro poslepu - pustit řídítka a otřít si je vás posílá rovnou do rukou horské služby. A to je jen takový malý výčet, jenže ani to nemůže tyhle lovce adrenalinových zážitků zastavit. Přesto to byl možná jeden z důvodu, proč se na start hlavního závodu nepostavili všichni jezdci, kteří si užívali trati včetně přilehlého bikeparku při tréninku, čímž se i zmenšila konkurence Janě. Včetně jí se totiž nakonec odvážily jen 3 ženy okusit kouzlo Japan DH a spolu s 60 chlapama „pustit ty brzdy“. Ačkoliv už měla vlastně bednu jistou od začátku, vůbec to nebylo na její jízdě znát a nandala to i pár chlapům, což jí nakonec přineslo 2 místo. První flek si s přehledem zajistila současná nejlepší česká sjezdařka Simona Jirková, která „kam přijede, tam vyhraje“.

Matěj ve své kategorii Open bednu neudělal, ale ani poslední nebyl. Ve finále bylo pro něj i Janu největší vítězství to, že kromě proražené duše neutrpěli žádný pád ani zranění a víkend si parádně užili.

Díky patří Tomášovi Kvasničkovi a Skíňákovi se Singltrek centra za zapůjčení a servis kola pro Janu, čímž ji umožnili se po 6 letech zase postavit na trať.


Fotogalerie

dsc_2565.jpg
22228126_1971673709514779_6606914399801310217_n.jpg
dsc_2666.jpg
img_8309.jpg
img_8327.jpg
img_8341.jpg
img_8355.jpg
rv1c2gx.jpg

Bleskovky

Letní bikecamp Singltrek

8.7. 2018 20:08

Vysvědčení se nestihlo ani zmačkat a děti už seděly ve vlaku směrem do Nového Města pod Smrkem, kde nás čekal pětidenní bikecamp na stezkách Singltreku. Letní bikecamp pořádáme již… celý článek

Nabídka cyklokempů na Singltreku 2018

5.4. 2018 11:23

Letní a podzimní cyklokemp pro děti na Singltreku pod Smrkem! Pobytové akce, kde nás čeká spousta zábavy a adrenalinu nejenom na kolech. Bajkovačky na stezkách, soutěže na pumptracku, osvojení… celý článek

<  >