Slider 1Slider 2Slider 5Slider 6

 

 

Kancelář SI uzavřena

od 21. 12. do 1. 1. 2018


Schrödingerův institut se zapojil do projektu Dobromat

Pokud nakupujete na internetu a chcete nás při tom zároveň podporovat, zde máte možnost.

» více informací

» nakupovat a podpořit

 

Obleč se do žlutého

Všechny tyto SI vychytávky můžete pořídit v kanceláři sekretariátu,
Palackého 205, Rumburk.

» ceník


Nenechte si ujít, co se bude konat!

A nebo se podívejte na to, co se dělo.

» více informací

Rumburská LILIE vykvetla na Dymníku

11. 10. 2017 14:44

Rumburk může být na svoji LILII ve znaku opět hrdý. Pod názvem "Rumburská LILIE" se ve sváteční den 28. září konal již druhý ročník etapových závodů v orientačním běhu, tentokrát s centrem ve Fotbalgolfu Dymník. O zvyšující se popularitě LILIE svědčí účast více než 350 závodníků z téměř celých Čech.

Systém volného pořadí sbírání kontrol vnesl do dopoledního běhání s mapou v lesním okolí Dymníku spoustu zajímavých momentů. Pravověrné orientační běžce ale nejvíce překvapil vložený polední mikrosprint u Stromu života, kdy za každým obeliskem byla "ukrytá" kontrola a nalézt v pořadí tu správnou jen podle mapky příslušné tratě bez dalších navigačních prvků byl pro mnohé překvapivý problém. A tak místo běhání bylo více vidět, jak závodníci nad mapou přemýšlejí za chůze vpřed i pozpátku. Za chybně oraženou kontrolu totiž hrozila citelná časová penalizace. Závěrečný odpolední sprint v okolí fotbalgolfového hřiště byl pak už jen třešinkou na dortu.

V rámci LILIE se konaly i závody pro mladší nadšence běhu s mapou, které proběhly za podpory Schödingerova institutu. A závodníků na startu rozhodně nebylo málo, ba naopak, příjemným překvapením totiž byla účast 155 dětských závodníků. Část z nich navštěvuje pravidelné tréninky pod vedením Tomáše Babického v Rumburku. Do konce října probíhají právě v okolí Dymníku, sraz každý čtvrtek 17:30 ZŠ U Nemocnice nebo na parkovišti u Fotbalgolfu v 17:45. Na konci října se aktivita přesune do tělocvičny. Termín listopad - duben: pondělí a středa 18:00 - 19:00 tělocvična ZŠ U Nemocnice.

Rumburk se LILIÍ zapsal do mapy spokojených účastníků orientačního bloudění. Asi nejlakoničtěji to vyjádřil Pavel Kříž ze Žďáru nad Sázavou, proslulý svými kritickými připomínkami, který jen stručně prohlásil: "Bylo to dobré, příště přijedu zas!"

A kdo vyhrál? Asi každý, kdo si k letošní Rumburské LILII přivoněl. Vůbec zde nešlo o to, zda byl na své trati 30 nebo 100 minut, ale o to, zda byl s vlastním závodem spokojen. A protože spokojeni podle svých vyjádření byli nakonec všichni, vyhrál asi nejvíce Rumburk, protože byl vidět a LILIE v jeho podání zavoněla silně. Bez podpory města, sponzorů a dobrovolných pořadatelů by to ale nešlo.

Tomáš Babický


Fotogalerie

fb-link-orientak-lilie.jpg
dscn0090.jpg
dscn0153.jpg
dscn0179.jpg
dscn0215.jpg
dscn0257.jpg
dscn0261.jpg
dscn0287.jpg
dscn9994.jpg

ORIENTAČNÍ BĚH ORIENŤÁK TOMÁŠ BABICKÝ LILIE

<  >

Rychlé zprávy

» Zima s kočkou 2018 hlásí STOP STAV!

Banner

Registrace do Schrödingerova institutu

Plánované akce
Přihlášky na akce

» odhláška z akce SI

» Dolomity 2018

Dobromat.cz - Každým nákupem pomáháte

Napsali o nás

» 24/3/16 Schrödingerova Koťata předběhla s oslavou Velikonoce

» 20/9/17 Podzimní den - Monkeypark